DZIELENIE ZABAWEK NA "DZIEWCZĘCE" A "CHŁOPIĘCE" 0
Kreatywne zabawki dla Dzieci

 

Cześć, dzień dobry,

Niektórzy z Was już mnie trochę znają i wiedzą, że jestem Mamą Hanki. Od jakiegoś czasu, działam także w sektorze, naturalnych zabawek dla Dzieci. Na swojej drodze, spotykam Rodziców o różnorodnym podejściu wychowawczym. Jest to dla mnie ważne, by móc usłyszeć ich zdanie, w temacie Rodzicielstwa.
I właśnie ostatnio naszła mnie refleksja, dotycząca tytułowego zagadnienia. Poczułam potrzebę poruszenia tego tematu. 

 

 

 

 

--> Całkiem niedawno, w pewnym sklepie zderzyłam się ze stwierdzeniem, dotyczącym Zestawu Majsterkowicza. Brzmiał: „to jest chłopięca zabawka, nie do zabawy dla dziewczynki”. Yyy szok i zdziwienie, długo pozostały na mojej twarzy.  

 

Ale chwila, przepraszam, że jak?!
Styki w mojej głowie, dostały zwarcia. 

Hmm być może chłopiec, nie powinien nosić sukienek i malować sobie oczu. Z drugiej strony, narodowym szkockim strojem jest Kilt. Wszyscy szkoccy chłopcy i mężczyźni, z dumą ubierają spódnice.
Najprawdopodobniej na Święta, nie kupimy dla syna Lalki Barbie. Ale czy to znaczy, że chłopcy nie mogą bawić się tzw. "dom"? Natomiast dziewczynce, średnio pasuje … no właśnie, co.. ?! ?! ?!

Każda zabawka, niesie za sobą szereg korzyści dla naszych Dzieci. Uważam, że jeżeli dziecko ma potrzebę zabawy konkretną zabawką, to dlaczego nie? Wspomniany już zestaw majsterkowicza, wspaniale rozwija u Dziecka koordynację oko-ręka i małą motorykę. Pobudza kreatywność i logiczne myślenie. Każde Dziecko niezależnie od płci, potrzebuje takiej nauki poprzez zabawę. Mało tego… w późniejszym wieku, warto zachęcać Dzieci do pomocy, przy drobnych naprawach w domu. Zaradności, uczymy się już od najmłodszych lat.

To właśnie zabawki i zabawa, w dużej mierze, kreują w naszych dzieciach charakter. Uczą współzawodnictwa, troski, logicznego myślenia, dzielenia się. Dają smak porażki lub wygranej, uczucie współczucia czy radości.


⭐Dlaczego więc chłopiec, nie mógłby bawić się zabawkową pralką? A później pomagać Mamie nastawiać pranie. Przyjdzie dzień, że Synek pojedzie na studia i będzie musiał o siebie zadbać.

⭐Dlaczego dziewczynka, nie miałaby bawić się zestawem konstrukcyjnych rakiet? Może taka zabawka, będzie początkiem czegoś wielkiego? Kiedyś zostanie cenionym wykładowcom, na wydziale Fizyki i Astronomii. Może jako pierwsza, odkryje fascynujący gwiazdozbiór? Albo jak Alyssa Carson, w wieku 17 lat przejdzie szkolenie NASA.

⭐Dlaczego chłopiec, miałby unikać zabawy w fryzjera? Może w przyszłości, zostanie uznanym stylistą gwiazd w Hollywood? Może otworzy, sieć salonów fryzjerskich w całym kraju?

⭐ Dlaczego to dziewczynka, ma większe prawo tulić i zasypiać z setką pluszaków? Chłopiec "powinien być prowadzony twardą ręką"... serio? Ale że co, ma być mniej empatyczny i poskramiać w sobie potrzebę tulenia? 

Dziecko to Dziecko - niezależnie od płci potrzebuje miłości, zrozumienia, wsparcia.

🚀Dzieciom należy pomóc, w rozwijaniu skrzydeł. Niech odważnie i dumnie sięgają gwiazd!
Dlatego Drodzy Rodzice, inspirujcie swoje Pociechy. Pokazujcie im, pełen wachlarz zabawek. Oczywiście, należy je dobierać odpowiednio do wieku i możliwości Dziecka. 

🌿🌿🌿
Tak naprawdę, to bardziej skupiłabym się na jakości i wykonaniu zabawek. A nie próbie ich szufladkowania ;)
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, wybierajcie zabawki z naturalnych surowców. Zabawki drewniane, z trzciny cukrowej, zabawki bambusowe.
Zabawki z naturalnego surowca, znajdziecie w każdej pożądanej kategorii: zabawek edukacyjnych, kreatywnych, paneli sensorycznych, wczesnorozwojowych, zabawek konstrukcyjnych, puzzli, gier czy naturalnych pomocy dydaktycznych.

 

Będę szczęśliwa, jeśli podzielicie się swoją opinią. Może macie jakieś doświadczenia dot. zabawki tylko dla chłopca lub dziewczynki?

 

Udanego dnia,
Marta

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl