Tablice manipulacyjne

Tablice manipulacyjne dla dzieci

Wierzymy, że zabawki dla dzieci, to coś więcej niż plastikowe lalki czy wątpliwej jakości samochodziki absorbujące tylko uwagę Malucha przez kilka godzin. Właśnie taką ideę pragniemy wdrażać w życie. Dlatego dostarczamy najmłodszym Klientom i ich rodzicom, intrygujące rozwiązania, które pozytywnie wpływają na ich zdolności poznawcze. Tablice manipulacyjne (albo tablice sensoryczne) świetnie spełniają tę rolę.

Wartościowe zabawki dla Malucha

Odkrywanie świata przez dziecko następuje w dużej mierze przez zabawę! Dlatego w haniwood stawiamy na zabawki edukacyjne, kreatywne, rozwojowe, konstrukcyjne i pobudzające motorykę oraz wyobraźnię. Nie znajdziesz tutaj wiele zabawek interaktywnych. Selekcjonujemy je i wybieramy takie, które mobilizują i motywują dziecko do działania i kreowania. Niektóre zabawki wymagają zaangażowania rodzica, który pokaże dziecku nieograniczone możliwości zabawy. Dzięki współpracy z małymi, polskimi firmami oraz markowymi, zagranicznymi producentami oferujemy produkty z naturalnych oraz biodegradowalnych surowców. Zabawki są więc nie tylko w pełni bezpieczne dla dziecka, ale także przyjazne środowisku naturalnemu.

Tablica manipulacyjna do nauki - i do zabawy!

Tablice manipulacyjne to narzędzia, które pomagają dzieciom rozwijać różnorodne umiejętności i zdolności poprzez zabawę. Eksploracja tablic przez dziecko, angażuje jego zmysły i pozwala na rozwój umiejętności takich jak koordynacja ręka-oko, logiczne myślenie, czy rozumienie matematyki. Tablice manipulacyjne mogą mieć różne formy - od plansz przez układanki po skrzynie. Mogą być mniej lub bardziej rozbudowane, dzięki czemu mogą być dostosowywane do różnych poziomów wiekowych i potrzeb edukacyjnych dzieci. W haniwood postawiliśmy na pracownię drewnianych zabawek Woobiboo. Ich drewniane tablice manipulacyjne powstały dzięki współpracy wielu ekspertów, w tym projektantów zabawek, fizjoterapeutów, pedagogów, stolarzy i lakierników. Ich długoletnie doświadczenie pozwoliło stworzyć wszechstronny produkt, który nie tylko bawi i uczy, ale także jest funkcjonalny i ma estetyczny, minimalistyczny design. Oprócz tablic, tworzą także manipulacyjne boxy. Dwulatki mogą mieć super frajdę z tej skrzyni manipulacyjnej Woobibox w kolorze miodowym. To zabawka na... inne zabawki! W dodatku wielofunkcyjna - oprócz bycia skrzynią, może być kredową albo manipulacyjną tablicą, siedziskiem lub stolikiem nocnym. Możesz też wybrać inny kolor, który bardziej przypadnie do gustu Twojej pociechy - na przykład piggy lub dusty mint. Dla starszych dzieci świetną opcją są tablice stojące, takie jak ta dwustronna personalizowana tablica. Posiada aż 50 elementów, które pozwolą na rozwój zdolności manualnych dziecka.

Elementy tablic manipulacyjnych

Elementy na tablicy manipulacyjnej mogą być przeróżne. Ta MIDI tablica manipulacyjna, o średnim rozmiarze, posiada m.in lusterko, liczydełko, koła zębate, układankę na magnesy czy rzep z filcowymi cyframi. Elementy tej dużej stojącej tablicy manipulacyjnej to gniazdko z wtyczką, trąbka, sznurki z koralikami czy drzwiczki z kompletem zamknięć. Jest ich o wiele więcej! Tę tablicę możesz nie tylko spersonalizować, ale dołożyć też tablicę kredową z drugiej strony tablicy. Ciekawe elementy ma też tablica manipulacyjno-sensoryczna 2w1 - razem z Twoim maluchem znajdziecie tu dzwonek rowerowy, metalowe kółka, labirynt z samolotem czy bucik do nauki wiązania. Przyciągający element tablicy 2w1 to także zdejmowana mata sensoryczna. Możesz ją zdjąć i rozłożyć na płaskiej powierzchni lub zabrać na wakacje z Twoją pociechą.

Jak bawić się tablicą manipulacyjną

Zabawa tablicą sensoryczną albo manipulacyjną jest bardzo intuicyjna - Twoja pociecha będzie na początku wybierać elementy, które najbardziej przykuwają jej uwagę, potem będzie coraz szerzej eksplorować całą tablicę. Zgodnie z zasadą Montessori, dziecko ma pełną swobodę wyboru, którymi elementami będzie się aktualnie bawić. Dziecko może próbować sortować różne kształty lub kolory za pomocą sorterów lub dopasowywać kształty do odpowiednich otworów. Dzwonek rowerowy, bucik ze sznurówką, czy panel z przyciskami mogą stać się elementami zabawy w udawanie, np. jazdy na rowerze, sznurowania butów, czy kontrolowania ruchu. Tablica kredowa to doskonałe miejsce do rysowania i pisania. Dziecko może ćwiczyć pisanie liter, cyfr, lub tworzyć własne rysunki. Możliwa jest też wspólna zabawa tablicą! Razem z Twoją pociechą możecie też wspólnie stworzyć różne symulacje - pobawić się w majsterkowanie, udawanie kierowcy samochodu, pilota samolotu albo lekarza.

Tablice manipulacyjne a rozwój dziecka

Tablice manipulacyjne są wszechstronnym narzędziem, które można dostosować do różnych celów edukacyjnych i wieku dziecka, co czyni je cennym narzędziem w procesie rozwoju dziecka. Jakie więc są korzyści z zabawy tablicami?

Korzyści zabawy tablicami manipulacyjnymi:

  • Nauka przez zabawę: edukacyjne tablice sensoryczne uczą dzieci poprzez zabawę, co sprawia, że nauka staje się przyjemna a przez to bardziej skuteczna.

  • Rozwijają umiejętności motoryczne: manipulowanie różnymi elementami na tablicy, takimi jak koraliki, zębatki czy klocki, pomaga w rozwijaniu małej motoryki dziecka, czyli sprawności ruchowej rąk i palców oraz koordynacji ręka-oko.

  • Wspierają rozwój kognitywny: tablice edukacyjne nie tylko wzbudzają ciekawość dziecka, ale także zachęcają do myślenia logicznego i rozwiązywania problemów, co rozwija umiejętności poznawcze, takie jak np. rozumienie przyczynowo-skutkowe.

  • Budują koncentrację i poprawiają pamięć: w trakcie zabawy dziecko musi skupić swoją uwagę na różnego rodzaju przedmiotach na tablicy, co sprzyja rozwojowi umiejętności koncentracji. Dopasowywanie kształtów, pomaga z kolei w rozwijaniu pamięci operacyjnej i krótkotrwałej.

  • Rozwijają kreatywność: dzieci mogą wykorzystywać różne elementy na tablicy manipulacyjnej do tworzenia swoich projektów i konstrukcji, co rozwija ich kreatywność oraz wyobraźnię.

  • Mogą wspomagać rozwój społeczny: gdy dzieci bawią się tablicami manipulacyjnymi wspólnie z innymi dziećmi lub dorosłymi, rozwijają umiejętności interpersonalne, takie jak dzielenie się i współpraca.

  • Rozwijają wyobraźnię przestrzenną: elementy takie jak labirynty, zębatki czy konstrukcyjne części pomagają dzieciom w rozwijaniu umiejętności przestrzennego myślenia oraz zrozumienia relacji między obiektami.

  • Zapewniają rozwój sensoryki: różnorodne tekstury, dźwięki i wrażenia sensoryczne dostarczane przez elementy tablic manipulacyjnych stymulują prawie wszystkie zmysły dziecka, co jest ważne dla jego ogólnego rozwoju sensorycznego

Tablice manipulacyjne Woobiboard jako prezent

Tablice manipulacyjne jako prezent sprawdzą się dla wszystkich rodziców, cioć, wujków, babć i dziadków, którzy pragną podarować maluchowi coś więcej niż tylko zwykłą zabawkę. Odkrywanie tablic pozwala dziecku na kreatywną zabawę i wielokierunkowo wpływa na jego rozwój, dlatego jest wyjątkowym prezentem. Dobrym wyborem jest na przykład personalizowana tablica manipulacyjna, dzięki czemu maluch może cieszyć się tablicą ze swoim imieniem. Hitem według nas jest ta oryginalna tablica manipulacyjna w kształcie samochodu! Oprócz mega angażujących elementów, posiada też 6 kolorowych światełek, które gwarantują fajną rozrywkę dla dziecka. Wybór tablicy manipulacyjnej uzależniamy też często od tego, gdzie dziecko będzie mogło wykorzystywać swoją tablicę. Tylko w domu? Może także w podróży? W haniwood oferujemy zarówno tablice maxi, tablice średnie, małe a nawet mini. Tablica mini sprawdzi się jako podróż dla maluchów, które często podróżują ze swoimi rodzicami.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl