Coq en Pâte jest to francuska firma stawiająca na pierwszym miejscu, bezpieczeństwo dzieci i funkcjonalność produktów. Ubrania tworzą z bawełny organicznej, które produkowane są w hinduskich certyfikowanych fabrykach. Zaś artykuły papiernicze i zestawy plażowe produkowane są we Francji. Coq en Pâte działa na rzecz ochrony środowiska, dlatego ich produkty tworzone są z recyklingowanych i organicznych surowców. Motywem przewodnim na produktach tej firmy, są dzikie zwierzęta zagrożone wyginięciem. Coq en Pâte wspiera finansowo organizacje i fundacje pozarządowe, chroniące zagrożone gatunki zwierząt. 

Wspierane organizacje:

  • IUCN (Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody) - Największa organizacja na świecie zajmująca się ochroną środowiska.
  • WWF Francja - organizacja prężnie działająca od 1973 r. starająca się zatrzymać degradację środowiska naturalnego i stworzyć przyszłość w której ludzi i zwierzęta żyją w zgodzie. Coq en Pâte wspiera projekt, który. na celu ma stworzenie chronionych obszarów morskich, by tym samym zapewnić odpoczynek wodom Morza Śródziemnego.
  • SABRINA KRIEF - Prymatolog, której badania od 20 lat skupiają się na szympansach z Sebitoli (Park Narodowy w Kibale / Uganda). Współpracuje z lokalną społecznością oraz rolnikami mając na celu ograniczenie kłusownictwa. Coq en Pâte od 2019 roku wspiera finansowo projekt ochrony małp człekokształtnych, prowadzony przez Sabrinę Krief.
  • FUNDACJA NICOLAS HULOT - ochrona środowiska. Coq en Pâte wspiera projekt "Działam dla natury", w którym lokalni wolontariusze organizują gry i zabawy uczące i uświadamiające jak chronić środowisko. 
  • ZOO W TAJPEJ - jest czołowym działaczem na rzecz azjatyckich, zagrożonych zwierząt trzymanych w niewoli. Od 2018 roku Coq en Pâte wspiera projekt ochrony łuskowców, które wyławiane były na potrzeby mięsa i łusek, mających zastosowanie w medycynie ludowej.

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl