Kosze Mojżesza - komfort dla maluszka i rodziców 0
Kosze Mojżesza - komfort dla maluszka i rodziców

Kosz Mojżesza to nie tylko mebel – to element wspólnej podróży przez pierwsze dni i miesiące życia maluszka. To w nim rodzice mogą obserwować, jak ich skarb rośnie, rozwija się i odkrywa świat. To miejsce, w którym powstają pierwsze uśmiechy i skupione spojrzenia. Kosz mojżeszowy to dla maluszka miejsce, w którym odczuwa ciepło i spokój - podobny do tego w łonie matki. A wszystko to w pełnym wymiarze praktyczności. Używanie kosza Mojżesza to niewątpliwie wygoda dla rodziców. W końcu można ustawić go wszędzie tam, gdzie aktualnie potrzebujemy. Mobilność kosza Mojżesza sprawia, że nasz maluszek jest zawsze blisko nas. Czy warto zaopatrzyć się w taki kosz? Łap kubek z kawą i przejdź z nami przez kilka najważniejszych informacji.

 

 

 

 

Czym jest Kosz Mojżesza?

Kosz Mojżesza zwany także koszem mojżeszowym, to przenośne pierwsze miejsce do spania dla noworodków. Są to kosze z naturalnych materiałów, co jednocześnie jest ich dużą zaletą. Możemy wybierać spośród takich rozwiązań jak kosz mojżesza z łuski kukurydzianej, wiklinowy kosz mojżesza czy ręcznie pleciony kosz mojżesza ze sznurka bawełnianego. Właśnie ten, zachwyca nas swoim wyglądem oraz jakością wykonania i dlatego, zajmuje szczególne miejsce w Haniwood 🤍 Bawełna, która została użyta do jego wykonania, w pełni umożliwia cyrkulację powietrza. To bardzo ważne! Dzięki temu, temperatura ciała maluszka jest optymalna a przebywanie w koszu nie doprowadza do jego przegrzania.

Historia kosza Mojżesza

Choć pierwsze wzmianki o koszach dla dzieci pochodzą z czasów starożytnych cywilizacji, gdzie w różnych kulturach były używane do przenoszenia i ochraniania niemowląt, to właśnie historia Mojżesza sprawiła, że kosz zyskał swoją nazwę. Biblijna opowieść opisuje, jak matka Mojżesza ukryła go w koszu z trzciny, aby ocalić go przed dekretem faraona, który nakazał zabicie wszystkich nowonarodzonych chłopców. Kosz z Mojżeszem zanurzyła w rzece Nil, gdzie następnie - dryfującego - odnalazła go córka faraona. Nadano mu wtedy imię Mojżesz, co dosłownie oznaczało "wyjętego" lub "ocalonego z wody".

 

Kosz Mojżesza i jego zalety

Kosze Mojżesza dla dzieci mogą stanowić element wyprawki, którą rodzice przygotowują przed narodzinami swojego maluszka. Nic również dziwnego, że chcą wybrać to, co będzie najbardziej odpowiednie i bezpieczne dla noworodka. Jakie zalety przynosi używanie kosza mojżesza?

Zalety kosza Mojżesza:

 • Bezpieczne i komfortowe miejsce do snu i odpoczynku

   

  Kosze z naturalnych materiałów, np. bawełny, są miękkie i elastyczne, jednocześnie nie posiadając twardych krawędzi, które prowadziłyby do powstawania urazów. Krawędzie koszy mojżesza zapewniają także ochronę przed wypadnięciem z niego maleństwa.

 • Mobilność kosza

   

  Dzięki przenośnej konstrukcji kosza Mojżesza, rodzice mogą mieć maluszka zawsze blisko siebie. Możliwość przenoszenia kosza (bez malucha w środku!) między pomieszczeniami pozwala utrzymać stałą bliskość i kontakt wzrokowy z dzieckiem.

 • Wielofunkcyjność

   

  Kosz można wykorzystywać w różnorodne sposoby. Może służyć jako łóżeczko czy leżaczek, dostosowując się do potrzeb maluszka w różnych momentach dnia. Nie trzeba także odpowiadać sobie na pytanie - kołyska czy kosz Mojżesza? Śmiało możemy połączyć oba te rozwiązania. Sprawdzi się tutaj stojak do kosza mojżesza, który dodatkowo będzie spełniał funkcję kołyski.

 • Może być... super zabawką dla większych dzieci!

   

  Nie nie, nie ten w standardowych rozmiarach dla niemowląt :) To kosze mojżesza dla lalek! My wciąż zachwycamy się tym, jak bardzo są urocze. Twoja pociecha posiada swojego ulubionego misia lub lalkę? Im również warto sprawić wygodne miejsce do snu :)

 • Design kosza mojżesza

   

  Nie da się ukryć - kosze mojżesza są często pięknie zaprojektowane, z dbałością o detale i estetykę.

 • Tworzenie wspomnień i wspólna więź

   

  Dzięki swojej mobilności, kosz to miejsce w którym rodzą się pierwsze uśmiechy, dźwięki i chwile spędzone razem. Rodzice i maluszek od pierwszych dni budują silną więź dzięki bliskości, na którą pozwala kosz mojżeszowy.

Ułożenie dziecka w koszu Mojżesza

Dbając o bezpieczeństwo noworodka, absolutnie musimy pamiętać o tym, że kosze Mojżesza nie służą do jego przenoszenia! Kiedy chcemy przenieść kosz do innego pomieszczenia, pamiętajmy więc o tym, aby maluszek przebywał w naszych ramionach lub w standardowym łóżeczku. Niemowlę można ułożyć zarówno na plecach jak i na boku - pamiętając, by jego stopy znajdowały się przy końcu kosza. Jeżeli zastanawiasz się gdzie kłaść kosz Mojżesza, możesz skorzystać ze stojaka do kosza Mojżesza. Musisz jednak upewnić się, że stoi on na stabilnym podłożu.

Wiek dziecka a kosz Mojżesza

Rozmiary koszy Mojżesza są różne, ale bez względu na to czy są większe czy mniejsze - odpowiednie są dla maleństw do 3. lub 4. miesiąca życia. Dlaczego? Chodzi nie tylko o długość ich ciała, ale także o późniejsze umiejętności - czy nawet próby - podnoszenia się i obracania. Dlatego też, w kolejnych miesiącach warto postawić na zwykłe łóżeczko dla dzieci, które daje więcej przestrzeni i w którym dziecko może już rzadziej przebywać.

 

Wyposażenie kosza Mojżesza dla niemowląt

Najważniejsze wyposażenie kosza Mojżesza to odpowiednio dobrany materacyk atestowany, który gwarantuje komfort snu i zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Materace dla dzieci są zazwyczaj odpowiednio wyprofilowane, aby zapewnić prawidłowe ułożenie ciała i wspierać rozwijające się mięśnie. Nie ma także co przesadzać z ilością dodatków w koszu. Kosz Mojżesza warto jednak wyposażyć w rożek niemowlęcy, który sprawdzi się w chłodniejszych dniach - zapewni ciepło i otuli Twojego maluszka.

Jakość i bezpieczeństwo

I jeszcze jedna ważna kwestia. Tak - kosze Mojżesza są drogie. Wpływa na to jednak kilka ważnych aspektów. Kosze Mojżesza są często wykonane z naturalnych i trwałych materiałów, takich jak bawełna czy wiklina. Często są też ręcznie plecione. Skomplikowany proces wytwarzania, wyplatania, wykończenia i zdobienia kosza wymaga czasu, umiejętności i precyzji. A to co najważniejsze - kosze Mojżesza dla niemowląt są zaprojektowane z myślą o ich wygodzie i bezpieczeństwie. Wyścielenie naturalnymi tkaninami, ergonomiczny kształt, solidne bariery – wszystko to wpływa na komfort użytkowania oraz daje rodzicom pewność, że ich dziecko jest w bezpiecznym miejscu.

A bezpieczeństwo noworodka to podstawa.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl