Podróże do krainy snu - łóżeczka piętrowe dla małych odkrywców 0
Podróże do krainy snu - łóżeczka piętrowe dla małych odkrywców

Z czym kojarzy Ci się dzieciństwo? Nam z przygodami, zabawą i beztroską radością. To wspomnienia wakacji spędzanych na wsi u dziadków i pierwszych zawartych przyjaźni. To ciepła herbata przed snem, bajka czytana przez tatę czy kołysanka śpiewana przez mamę. I nie da się ukryć - ważną częścią tych wspomnień były także marzenia o łóżeczku piętrowym. Dla niektórych najmłodszych łóżko piętrowe pozostawało tylko marzeniem - dla drugich było przedmiotem sporu. Bo kto miał takie łóżko, doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że najlepsza miejscówka - to ta na górze! W tym artykule wspólnie rozważymy to, czym kierować się wybierając łóżeczko piętrowe dla dzieci i kiedy oraz dlaczego - warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

 

 

Łóżka piętrowe dla dzieci

Obecnie asortyment łóżek piętrowych jest imponujący. Nowoczesne łóżeczka piętrowe dla dzieci to już nie tylko miejsce na sen. To miejsce, w którym powstają kolejne dziecięce marzenia, a zabawy przenoszą się na nowe, ekscytujące poziomy. Współczesne łóżeczka piętrowe dziecięce są dostępne w różnorodnych wzorach, kolorach i stylach. Dzięki temu, razem ze swoimi pociechami możesz wybrać taki design, który pasuje do ich osobowości i zainteresowań. Łóżeczko piętrowe dla dzieci to także funkcjonalne rozwiązanie i oszczędność miejsca.

 

Łóżka piętrowe jako rozwiązanie aranżacyjne

Aranżacja pokoju dziecięcego ma istotny wpływ na komfort, prawidłowy rozwój a także kreatywność dzieci, o czym więcej pisaliśmy w tym artykule. Planowanie przestrzeni dziecięcej wymaga uwzględnienia wielu aspektów, takich jak funkcjonalność, estetyka, bezpieczeństwo oraz potrzeby dzieci.

Nic dziwnego, że zainteresowanie łóżkami piętrowymi stale rośnie. Na łóżko piętrowe jako rozwiązanie aranżacyjne warto zdecydować się, kiedy to na czym nam zależy to oszczędność miejsca w pokoju dziecięcym.

Wśród rodzajów łóżek piętrowych na szczególną uwagę zasługują te, wykonane z naturalnych materiałów, np. drewna. Charakteryzuje go nie tylko piękno, ale również to, że niesie ze sobą ciepło natury. Stwarza przytulną atmosferę w przestrzeni dziecięcej, która sprzyja wyciszeniu i odpoczynkowi. Współczesne designerskie łóżeczka piętrowe wykorzystują różnorodność gatunków drewna, od dębu po sosnę czy buk, tworząc unikalne, trwałe i bezpieczne dla pociech konstrukcje.

Jeżeli poszukujesz rozwiązania dla jednej pociechy, możesz postawić na jednoosoobowe łóżeczko piętrowe. Dolna część łóżka może być miejscem do nauki i zabawy, a górna pełnić funkcję spania. Poszukując rozwiązań do pokoju dla rodzeństwa, warto przyjrzeć się łóżkom piętrowym dla dwójki dzieci.

 

Łóżka piętrowe dla rodzeństwa

Oprócz funkcjonalności łóżek piętrowych i ciekawego sposobu na aranżację pokoju dziecięcego o ograniczonym metrażu, łóżeczka piętrowe to także świetne narzędzie do... budowania więzi między rodzeństwem.

Łóżeczka piętrowe umożliwiają rodzeństwu spanie blisko siebie. To właśnie taka bliskość może istotnie wpłynąć na utrzymanie więzi między nimi. Dzieci mają możliwość dzielenia się chwilami przed snem, opowiadania sobie historii lub po prostu - cieszenia się obecnością drugiego dziecka.

Wspólne przeżycia takie jak wieczorne rozmowy przed snem czy budzenie się rano razem, mogą tworzyć piękne wspomnienia dzieciństwa, które będą towarzyszyć rodzeństwu przez całe życie. Korzystanie z łóżeczek piętrowych może także pomóc dzieciom w nauce współdzielenia przestrzeni oraz zarządzania przestrzenią osobistą. To również okazja do rozwijania umiejętności komunikacji i kompromisu między rodzeństwem.

 

Piętrowe łóżko a funkcjonalność - zalety

Funkcjonalność łóżeczek piętrowych jest niewątpliwie jedną z ich najważniejszych zalet. Przez to jaką dają oszczędność miejsca, zyskujesz dodatkowe miejsce na kreatywne zaaranżowanie pozostałej przestrzeni pokoju dziecięcego.

Poznanie zalet rozważanego rozwiązania, istotnie wpływa na ostateczną decyzję. Żeby ułatwić Ci wybór łóżka piętrowego, zebraliśmy więc wszystkie najważniejsze - według nas - zalety łóżeczek piętrowych:

 • łóżko piętrowe oszczędza miejsce - i to istotnie sprawdzi się więc przy ograniczonym metrażu pokoju dziecięcego

 • poprawa więzi i budowanie cennych wspomnień między rodzeństwem

 • nauka komunikacji i kompromisu - kto zajmie miejsce na górze?

 • dodatkowa przestrzeń do zabawy i nauki

 • pobudzenie kreatywności - może górne piętro to szczyt góry a dolne to tajna jaskinia?

 • skarby w zasięgu ręki - warto postawić na łóżka piętrowe z dodatkowymi regałami

 • spełnienie marzeń pociech :)

 

Łóżeczko piętrowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Warto pamiętać, że wybór łóżeczek piętrowych dla rodzeństwa powinien być odpowiednio przemyślany. Dla dzieci w wieku różnym, należy wziąć pod uwagę, czy piętrowe rozwiązanie jest odpowiednie, czy też lepiej zastosować oddzielne łóżka. Na co zwrócić uwagę, kiedy chcesz kupić łóżko piętrowe?

 1. Bezpieczeństwo dla dzieci - to podstawa!

   

   

   

   

   

  Wybierz bezpieczne łóżko, czyli model który oferuje zabezpieczenia przed upadkiem. Takimi elementami mogą być wyprofilowane kształty, drewniane barierki i drabinki piętrowego łóżka.

 2. Zwróć uwagę na wiek...

   

   

   

   

   

  Łóżeczka piętrowe przeznaczone są dla dzieci od 4 roku życia. Wybierając łóżko, zwracaj jednak uwagę na to, od którego roku życia przeznaczony jest górny poziom łóżka piętrowego.

 3. ... i na wzrost!

   

   

   

   

   

  Wybierz odpowiednie wymiary dziecięcego łóżka piętrowego. Upewnij się także, że odstęp między piętrami jest odpowiednio duży, aby dziecko mogło swobodnie wchodzić i schodzić. Najczęściej wybieranym rozmiarem piętrowego łóżka jest 80 x 160 cm.

 4. Odpowiednie materace do łóżka piętrowego

   

   

   

   

   

  Wybór materaca dziecięcego jest niezwykle ważnym elementem zakupowej decyzji, ponieważ bezpośrednio przekłada się na komfort snu Twojego malucha.

 5. Funkcjonalność łóżeczka piętrowego

   

   

   

   

   

  Praktyczne rozwiązania łóżek piętrowych mogą obejmować m.in. wysuwane szuflady pozwalające na wygodne przechowywanie pościeli czy dodatkowe miejsce na półki. To elementy, dzięki którym zyskujesz oszczędność miejsca w pokoju dziecięcym. Designerskie łóżka piętrowe posiadają także wyprofilowane kształty, dzięki czemu jeszcze bardziej dopasujesz je do pomieszczenia o ograniczonym metrażu. Zwracaj także uwagę na łatwość montażu wybieranego przez Ciebie mebla.

 6. Materiały

   

   

   

   

   

  Staraj się wybierać te naturalne. Bardzo dobrym wyborem jest drewno, które sprawia, że pomieszczenia w całym domu stają się przytulniejsze. Mogą być to np. sosnowe łóżka piętrowe lub łóżeczka piętrowe z sosnowej sklejki.

   

Nowoczesne łóżeczka piętrowe dla dzieci

W Haniwood funkcjonalność łóżek piętrowych łączy się z tradycją, która opiera się na wykorzystaniu naturalnych materiałów. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz drewniane łóżka piętrowe, które nas samych - zachwycają minimalistycznym wyglądem, wysoką jakością wykonania i bezpieczeństwem konstrukcji.

Jeżeli rozważasz łóżka piętrowe dla rodzeństwa, poznaj łóżko piętrowe Mundo o opływowym kształcie. Jest to niezwykle funkcjonalne łóżko piętrowe - po zewnętrznej stronie posiada półki, na których Twoje pociechy mogą przechowywać swoje skarby. Dla jednej pociechy świetnie sprawdzi się piętrowe łóżko jednoosobowe, takie jak łóżko piętrowe typu domek Simba. Dolne łóżko może pełnić rolę przytulnej jaskini do czytania, tworzenia lub nawet - stworzenia tajnego klubu!

Obie propozycje to piętrowe łóżka wyposażone w drewniane barierki oraz drabinki, które dbają o bezpieczeństwo dla dziecka i chronią je przed upadkiem w nocy. Łóżka Mundo i Simba to zarówno łóżko piętrowe dla dziewczynki jak i łóżko piętrowe dla chłopca.

Spełnij marzenia swoich pociech - i swoje. Z dzieciństwa! ;)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl