Biurka dla dzieci – od kiedy dziecko powinno mieć własne biurko? 0
Biurka dla dzieci – od kiedy dziecko powinno mieć własne biurko?

Biurka dla dzieci – od kiedy dziecko powinno mieć własne biurko?

To, że już pierwszoklasista musi mieć własne biurko do nauki i odrabiania lekcji jest sprawą oczywistą. Jednak o biurku warto pomyśleć dużo wcześniej, kiedy Twoja pociecha wchodzi w wiek przedszkolny. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że dziecięcy pokoik powinien mieć wyznaczoną wygodną strefę do twórczej zabawy. Porządek, harmonia, minimalizm oraz łatwy dostęp do materiałów, takich jak papier i kredki, to najważniejsze zasady według Marii Montessori do tego, aby zachęcić dziecko do samodzielnej, kreatywnej zabawy. Po drugie, zabawa przy biurku dla dzieci pomoże malcowi utrzymać odpowiednią postawę i zdrowy kręgosłup. Ma znaczący wpływ na prawidłowy rozwój psychomotoryczny Maluszka, wspiera koordynację ręka-oko, czyli między innymi wzrok, mięśnie czy naukę pisania. Zajęcia takie jak rysowanie, klejenie, lepienie z plasteliny, wyklejanie, wycinanie, układanie puzzli czy nawlekanie koralików, powinny odbywać się nie na podłodze, lecz właśnie przy biurku.

 

 

Biurko w dziecięcym pokoju – drewniane, ekologiczne i na lata

Wybierając biurko dla dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii: powinno być ono nie tylko ładne, ale również wygodne, dopasowane do potrzeb Twojego maluszka, solidne i wytrzymałe. Wszystko to są kwestie oczywiste, o których zapewne jako świadomy rodzic doskonale wiesz :) Jest jednak jeszcze coś, o czym warto pamiętać. Najlepsze, najbardziej wytrzymałe, solidne i ekologiczne, są drewniane biurka dla dzieci.

Troska o środowisko naturalne ma ogromny wpływ na nas samych, a także na losy przyszłych pokoleń. Rosnąca z dnia na dzień świadomość konsumentów, sprawia, że coraz więcej z nas dokonuje naprawdę przemyślanych zakupów. Zainteresowanie ekologią wzrasta do tego stopnia, że nawet wybierając biurko dla dziecka, szukamy takiego, które będzie wykonane z naturalnych materiałów. Co więcej, wybór ekologicznych mebli ma wpływ nie tylko na samo środowisko, ale również na nasze dzieci. Drewno w porównaniu z lakierowanymi meblami z płyty jest zdrowsze i po prostu bezpieczne.

 

Zalety drewnianych biurek dla dzieci

Zalet drewna jest zdecydowanie więcej. Znajdujące się w domowej przestrzeni drewno dobroczynnie wpływa na naszą psychikę oraz samopoczucie. W otoczeniu naturalnych materiałów o stonowanych kolorach łatwiej jest nam wypocząć, czujemy się spokojniejsi, bardziej odprężeni. Nie bez znaczenia jest również to czy otaczające nas przedmioty są ładne. Drewno to materiał ponadczasowy, który pięknie się starzeje. Drewniane biurko dla dzieci, nawet bardzo mocno eksploatowane przez żywiołowego, małego artystę, pełnego twórczej ekspresji, w przeciwieństwie do biurka z płyty, stosunkowo łatwo jest odnowić. Dzięki temu posłuży ono Twojemu dziecku przez lata. Możesz wybrać biurko rosnące razem z dzieckiem, czyli takie z funkcją regulowania wysokości, które można dopasować zarówno do wzrostu przedszkolaka, jak i później ucznia. Możesz też od razu sprawić dziecku biurko o standardowej wysokości, jakie tylko Ci się spodoba – z dodatkowymi szufladami czy z nadstawką – i dobrać do niego regulowany fotel.

 

 

Biurka dla dzieci od lokalnych producentów

Przygotowując asortyment sklepu Haniwood, wybraliśmy biurka dla dzieci od tych producentów, którzy korzystają z lokalnych zasobów. Czyli tworzą meble z naturalnego drewna, najczęściej sosnowego – zdrowego, hipoalergicznego oraz nietoksycznego. Na terenie naszego kraju sosna występuje w dużych ilościach i szybko rośnie, dlatego też sosnowe biurka są najbardziej ekologiczne. To piękne projekty, proste, ponadczasowe, a także minimalistyczne, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Z większości biurek, może korzystać nie tylko Twoje dziecko, ale również i Ty. Na przykład nieduże, praktyczne skandynawskie biurko z szufladami dla całej rodziny sprawdzi się podczas pracy w domu, a dodatkowe szuflady pomogą utrzymać porządek i zaoszczędzą miejsce na blacie. Ponadto proponujemy Ci sprawdzone przez nas biurka:

 

  • ekologiczne,
  • wygodne,
  • funkcjonalne,
  • solidne,
  • bezpieczne,
  • dostępne w różnych rozmiarach,
  • z regulowanymi kątami i wysokościami,
  • biurka z nadstawką, czy dodatkowymi półkami oraz szufladami.

 

Biurka dla dzieci – miejscem nauki, zabawy i ekspresji twórczej

Drewniane biurko dla dzieci w pokoju Twojego dziecka zagwarantuje mu tak bardzo potrzebną, praktyczną przestrzeń do zabawy, eksperymentowania i twórczej ekspresji. Jednocześnie jako rodzic będziesz mieć pewność, że odpowiednio dobrane do wysokości malca biurko i krzesełko zapewnią prawidłową pozycję siedzącą, stwarzając najlepsze warunki do zabawy i nauki. Każde dziecko, któremu przygotujemy własne, wygodne, łatwo dostępne, proste miejsce przy biurku, będzie bardziej zmotywowane do samodzielnej, rozwijającej, kreatywnej pracy.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl