Dziecięcy pokój – miejsce spełniające kilka funkcji naraz 0
Dziecięcy pokój – miejsce spełniające kilka funkcji naraz

 

Przyjazna przestrzeń dla Twojego Maluszka

Jeśli oczekujesz pierwszego dziecka lub już jesteś rodzicem i interesuje Cię temat rodzicielstwa, z pewnością nie raz obił Ci się o uszy temat pokoju dla maluszka urządzonego według zasad Marii Montessori. Obecnie zasady te, dotyczące zarówno wychowania dzieci, jak i organizowania dziecięcej przestrzeni, uznawane są za jedne z najbardziej wartościowych metod wychowawczych, umożliwiających dziecku jak najlepsze możliwości rozwoju. Chodzi w tym wszystkim o to, aby organizując dziecięcy pokoik, tak zaaranżować przestrzeń, aby była bezpieczna, dostępna dla małego człowieka, a ilość ograniczeń była jak najmniejsza.

 

 

 

Dziecięcy pokój – miejsce spełniające kilka funkcji naraz

Aby Twój ukochany Maluszek świetnie się rozwijał w poczuciu bezpieczeństwa, tak naprawdę nie potrzebuje niezliczonych ilości hałaśliwych i pstrokatych zabawek, a jedynie Twojej uwagi i własnej przestrzeni, dostosowanej do jego możliwości. Przestrzeni uporządkowanej, w której ulubione zabawki będą w zasięgu małych rączek. Dzięki temu Malec będzie miał możliwość uczenia się samodzielności, w bezpieczny dla niego sposób.

Choć może wydawać nam się inaczej, dzieci lubią ład, harmonię i porządek. Kiedy przestrzeń wokół nich jest uporządkowana i wszystko ma swoje miejsce. Daje to poczucie bezpieczeństwa, szczególnie że ta niewielka przestrzeń spełnia kilka, bardzo różnych funkcji. Nadmiar nie jest wskazany, niech na półkach nie będzie za dużo zabawek. Nie ma potrzeby przeładowywać pokoju nadmierną ilością dekoracji, aby zbyt wiele rzeczy nie rozpraszało dziecka przy pracy i nauce. Dekorację mogą stanowić przedmioty użytkowe - pufa Bini z motywem krokodyla spełnia kilka funkcji jednocześnie. Jest połączeniem siedziska, pufy i worka, a przy tym wygląda naprawdę fajnie. Można na niej drzemać, czytać i bawić się. Idealna dla przedszkolaka, ucznia, a nawet dla Ciebie.

Pokój dziecka jest miejscem, w którym Maluch uczy się, bawi, ale też odpoczywa. Dziś chcielibyśmy skupić się na tej ostatniej kwestii, dotyczącej wypoczynku i opowiedzieć Ci co nieco o funkcjonalnych, wygodnych i pięknie zaprojektowanych, drewnianych łóżkach dziecięcych.

 

Drewniane łóżko dziecięce – świadome zakupy

Bardzo ważne jest, aby znajdujące się w dziecięcym pokoju meble (zabawki również), były wykonane z naturalnych materiałów. Choć na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat zdążyliśmy mocno przyzwyczaić się do tego, że proponowane przez wielu producentów produkty przeznaczone dla dzieci zazwyczaj są wykonane z tworzyw sztucznych, a do tego w pstrokatych kolorach, przyszedł wreszcie czas na refleksję. Nasza świadomość jako konsumentów wzrasta i możemy zaobserwować trend powrotu do korzeni i natury. Zaczynamy na nowo doceniać materiały, z których dawniej korzystały nasze babcie. Szlachetne surowce jak naturalna bawełna, len czy surowe drewno. W ten sposób przyczyniamy się także do zminimalizowania plastikowych odpadów w naszym otoczeniu.

 

 

Drewniane Łóżka dziecięce — wygodne, bezpieczne i piękne

Zatem otaczanie się naturalnym drewnem przynosi nam same korzyści, zarówno dla nas, jak i dla naszej planety. Aby jeszcze bardziej wspierać środowisko naturalne, warto wspierać lokalnych producentów. Polska stolarnia Adeko projektuje łóżeczka dziecięce wykonane z hipoalergicznego drewna sosnowego. Sami jesteśmy nimi zachwyceni, dlatego z czystym sumieniem, proponujemy je Twojemu szkrabowi. Są to mebelki ekologiczne, o nietuzinkowym designie, a jednocześnie minimalistyczne, w stonowanych barwach naturalnego drewna. Łóżeczka dziecięce wychodzące ze stolarni Adeko zapewniają dziecku komfortowe warunki snu i wyglądają baśniowo. W ciągu dnia stworzą niesamowity klimat również do zabawy. Są bezpieczne, zaprojektowane z myślą o tym, by dziecko mogło samodzielnie do nich wchodzić i z nich wychodzić.

Jeśli preferujesz jak najprostsze formy, polecamy stylowe drewniane łóżeczko dziecięce z oparciem Kiki, w którym tylna zabudowa plecków ma kształt półkola. Kiedy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na książeczki, puzzle i ulubione figurki, możesz zdecydować się na drewniane łóżeczko dziecięce z półkami Riko – w którym znajdują się funkcjonale półki, dzięki czemu jednocześnie otrzymujemy łóżeczko i regał. To łóżko o charakterystycznym designie, w ciągu dnia w dziecięcej wyobraźni może stać się np. statkiem pirackim. Forma drewnianego łóżka dziecięcego z szufladą Aiko również jest zaskakująca. Ma ono szufladę na pościel oraz specjalne otwory, które tworzą drabinkę, po której może się wspinać lub wychodzić z łóżeczka. To nie tylko zabawa dla Maluszka, ale również doskonałe ćwiczenie. W przypadku pokoju dzielonego przez rodzeństwo proponujemy łóżko piętrowe dla dzieci domek Simba. Nocą zapewni wygodny i bezpieczny sen. W ciągu dnia będzie domkiem, kryjówką, bazą i miejscem najwspanialszej zabawy. Natomiast łóżko piętrowe dla dzieci z regałem Mundo – to jednocześnie funkcjonalny, bezpieczny i także oryginalny projekt. Posiada półki z zewnętrznej strony, dzięki czemu jednocześnie tworzy łóżko piętrowe i pojemny regał.

 

 

Wybór drewnianego łóżeczka dziecięcego od polskiego producenta przynosi same korzyści — jest to produkt przyjazny zdrowiu dziecka i środowisku naturalnemu, a wybierając polską markę, wspieramy rodzimych producentów.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl