AKTYWNE DZIECKO W DOMU 0
AKTYWNE DZIECKO W DOMU

Aktywność dziecka w domowym zaciszu 

Wiosna przywitała nas z przytupem i jak to Kwiecień ma w zwyczaju „poprzeplata trochę zimy, trochę lata”. Wbrew pozorom wiosna to okres silniejszy w przeziębienia u dzieci, niżeli jesień. Pylące drzewa, kwiaty, trawy są dla alergików wyzwaniem. Co za tym idzie – dzieci z alergiami typu wziewne, chorują z dnia na dzień. Niby lekki katar a tu BUM, zapalenie krtani, ucha, itp. Tydzień w domu… bez zabaw na powietrzu, spacerów.

Dlaczego poruszyłam na wstępie kwestię wiosny i zdrowia dzieci? Ponieważ mimo ocieplającej się pogody, wiele Maluchów spędza czas w domu, zamiast na zewnątrz. A jak dobrze wiemy, ruch to zdrowie i warto zapewnić jego odpowiednią dawkę, zwłaszcza w domowym zaciszu.

 

Wielu rodziców ma wspaniałe pomysły na aktywność swoich dzieci w domu. Wymyślają tory przeszkód, biegi na czas, różne ćwiczenia. Wszystko po to, aby wspólnie spędzić czas, budować więzi, dbać o prawidłowy rozwój dziecka. Jednak wśród najbardziej kreatywnych rodziców, zdarzają się dni, kiedy muszą więcej pracować, coś załatwić lub odpocząć. Wtedy Dziecko zaczyna się nudzić i najczęściej spędza zbyt wiele czasu na oglądaniu bajek lub grach. Jak można zapewnić moc atrakcji i zdrowego ruchu dla Malucha czy Starszaka? Przykładowo zainwestować w domowy plac zabaw. Pozornie niewielki produkt mający tu szczebelki, tam zjeżdżalnie a tu jeszcze huśtawkę, okazuje się hitem wśród dzieci.

 

Domowe place zabaw, mają podłoże fizjoterapeutyczne

Osłabiona równowaga i koordynacja, obniżone napięcie posturalne czy zaburzenia sensoryczne – dotykają wiele Dzieci w różnym wieku. Wady kręgosłupa, koślawość kolan czy stóp prowadzą do regularnych i drogich wizyty u fizjoterapeuty (nawet codziennie). Aby im zapobiegać, trzeba ćwiczyć! Regularnie w domu, każdego dnia wykonać trochę ćwiczeń. Dzięki takiemu podejściu można ograniczyć ilość wizyt u fizjoterapeuty do jednego spotkania w tygodniu a resztę ćwiczeń wykonać w domowym zaciszu o dogodnej dla rodziców i dzieci porze. Jednak namówienie dzieci do ćwiczeń nie jest łatwe… uciekają, nie chcą, stawiają się okoniem.

 


Małpi gaj a rozwój dziecka

Domowe place zabaw od Momiki Concept mają najwyższą jakość wykonania. Są solidnie wykonane i bezpieczne dla dzieci. Swoją wielofunkcyjnością, dostarczają szereg niezbędnych ćwiczeń dla dziecka. Zapewniają holistyczne wzmacnianie całego ciała, mając także wpływ na rozwój motoryki małej oraz dużej. Wspinanie po drabinkach, będących jednym z elementów placu zabaw, najlepiej rozwija mięśnie posturalne – odpowiedzialne za prawidłową postawę dziecka. Podciąganie się i wspinanie po siatce, wzmacnia mięśnie rąk i koordynację ruchową. Korzystanie z huśtawki lub obręczy uspokaja, wycisza a także ma wpływ na stymulację układu przedsionkowego, potrzebną przy zaburzeniach sensorycznych. Nawet jeśli u dziecka nie występuje żadna z wcześniej wymienionych wad – lepiej zapobiegać ich wystąpieniu, niż je leczyć.

 

Dodatkowe korzyści

Place zabaw są wykorzystane na różne sposoby. Służą dzieciom jako domek, w którym można się schować, stworzyć bazę, statek piracki, miejsce wyciszenia lub opowiadania z rodzicem wspaniałych historii. Wystarczy narzucić na konstrukcję koc, wrzucić do środka poduchy, ulubione przekąski, lampkę i miejsce jak z bajki, gotowe!

Cała konstrukcja ma kompaktowy wymiar, więc swobodnie można ją przenosić do różnych pomieszczeń, bądź wystawić na ogród w ładną pogodę.

 

Prezent dla dziecka
A gdyby tak zebrać wszystkie osoby, chętne do obdarowania dziecka prezentami? Zrzucić się na jedną, dużą i bardzo przydatną rzecz, która posłuży dziecku przez wiele lat?

Już roczne dziecko będzie miało wiele radości, podczas zabawy w małpim gaju. Od początku swojej przygodny z samodzielnym chodzeniem, będzie mogło w naturalny sposób rozwijać swoje umiejętności poznawcze oraz sprawność ruchową.

 

Udanego dnia!
Marta

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl