DOMOWY PLAC ZABAW - KORZYŚCI 0
DOMOWY PLAC ZABAW - KORZYŚCI

A gdyby tak, zrobić coś nieoczywistego i stworzyć plac zabaw w domu?


Sprawić, że pokój Dziecka, będzie tym wyjątkowym miejscem z marzeń? Jako Rodzic mieć satysfakcję, że w pochmurne dni, Dziecko nadal będzie miało dostęp do wzmożonej aktywności fizycznej?
Zainwestować w produkt, który będzie „rósł z Dzieckiem”? Przyjrzyjmy się bliżej, poszczególnym elementom oraz korzyściom. Jak zabawa na domowym placu zabaw, wpływa na Dziecko?

 

Huśtawki i obręcze gimnastyczne – huśtanie w naturalny sposób uspokaja i wycisza małego Człowieka. Ma to bardzo pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny Dziecka. Poza tym, zabawa na huśtawkach i obręczach, wzmacnia mięśnie rąk, brzucha, wspiera koordynację ruchową. Huśtanie ma istotny wpływ na błędnik i prawidłowy rozwój zmysłu równowagi.  

Zjeżdżalnia – czy pamiętasz, za małego, jak wspinano się na zjeżdżalnie udając, że to wielka góra lub, że to ucieczka przed lawą czy rekinami? Taka zabawa rozwija kreatywne myślenie. Dodatkowo zjeżdżanie pomaga małym Dzieciom oswoić się z szybkością, co pozytywnie wpływa na przyspieszenie reakcji i precyzyjność ruchów Maluszka. 

Ścianki wspinaczkowe – zdecydowanie jest to jedno z najlepszych ćwiczeń pozwalających na rozwój koordynacji ruchowej. Dzięki wspinaczce, Dziecko ma możliwość sprawdzenia swoich ograniczeń ruchowych i tym samym nad nimi pracować w przyjaznym otoczeniu. Wspinaczka pozwala rozbudować masę mięśniową, tym samym zwiększając siłę Dziecka. 

Ścianka sznurkowa – daje kolejny zestaw ćwiczeń wzmacniający koncentrację, równowagę, precyzyjność ruchów oraz siłę.

Drabinki – pozwalają Dziecku na eksperymentowanie, co przekłada się na pobudzenie kreatywności. Po drabinkach można się wspinać, zwisać na drążku jak na trzepaku. Takie ćwiczenia wzmacniają mięśnie całego ciała.

 

Fizjoterapia w domowym zaciszu.
Wiele Dzieci z racji wad postawy czy innych schorzeń, odwiedza regularnie fizjoterapeutę. Domowy plac zabaw sprawia, że możesz zyskać prywatny kąt do ćwiczeń z Dzieckiem. Wszystkie elementy placu zabaw, można wykorzystać na wiele sposobów, by wspomóc prawidłowy rozwój fizyczny jak i emocjonalny Dziecka.

 

Bezpieczeństwo
Wszystkie elementy zostały wykonane z litego drewna bukowego, które zabezpieczone zostało lakierami z atestami bezpieczeństwa Dzieci. Całość tworzy bardzo solidną konstrukcję. Materac o grubości 9 cm, chroni Dziecko podczas zabaw na szczebelkach, huśtawce czy obręczach. Pokryty został eko skórą, która jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości.  

  

 

Jest to cudowna i równie kreatywna alternatywa, gdy za oknem wieje i jest zimno. Zabawa na placu zabaw fascynuje Dziecko. Jest wspaniałym miejscem do zabawy w grupie jak i samemu. Można go także wykorzystać do zbudowania bazy… wystarczy narzucić koce i wrzucić poduszki.

  

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości – z chęcią pomogę.
Zapraszam do kontaktu w wygodnej dla Ciebie formie: 504 099 386 lub sklephaniwood@gmail.com

Pozdrawiam Cię, 
Marta
  🌸

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl