Heksagony The Beejoy

Panele sensoryczne

Integracja sensoryczna to proces, który pozwala dzieciom lepiej rozumieć i reagować na bodźce zewnętrzne. Wpływa to pozytywnie na ich holistyczny rozwój - emocjonalny, społeczny i poznawczy. Odpowiednie bodźce pozwalają na rozwój motoryki małej, co ma wpływ na zdolność dzieci do wykonywania codziennych czynności, takich jak pisanie czy ubieranie się. W rozwoju integracji sensorycznej dziecka pomaga wiele obiektów sensorycznych. To wśród nich znajdziemy panele sensoryczne. To specjalnie zaprojektowane powierzchnie, które dostarczają różnorodnych bodźców sensorycznych. Mogą to być elementy dotykowe lub wizualne. Niektóre panele sensoryczne mogą być nawet akustyczne. Panele i dyski sensoryczne działają poprzez stymulację zmysłów dziecka. Odpowiednio dostosowane, mogą dostarczać bodźce, które pomagają również w balansowaniu układu nerwowego.

Rozwój sensoryczny dziecka

Wpływ paneli sensorycznych obejmuje kształtowanie integracji sensorycznej i wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka. Powierzchnie paneli dostarczają zróżnicowanych bodźców, rozwijając przy tym zmysły dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku. Ich obecność wspomaga maluchy w lepszym zrozumieniu i odkrywaniu otaczającego świata. Poprzez interakcję z panelami sensorycznymi, dzieci rozwijają precyzję rąk i palców, dotykając różnorodnych faktur, przyciskając guzki oraz przesuwając elementy. To bardzo mocno wpływa także na prawidłowy chwyt. Eksplorowanie paneli sensorycznych stwarza także dzieciom możliwość eksperymentowania, tworzenia różnorodnych wzorów i konstrukcji. Zabawy panelami sensorycznymi to doskonała okazja do rozwijania umiejętności myślenia kreatywnego i abstrakcyjnego. Zarówno mniejsze, jak i większe panele oferują unikalne doświadczenia. Kupno paneli sensorycznych jest bardzo dobrą decyzją, jeżeli zależy Ci na dodatkowych narzędziach, które gwarantują pomoc w rozwoju dziecka i stymulowaniu jego zmysłów.

Naturalne panele sensoryczne

Sensoryczny świat w haniwood to między innymi drewniane panele sensoryczne pokryte żywicą od Ence Pence i The Beejoy. Znajdziesz u nas duże jak i mini panele sensoryczne, które zapewniają świetną zabawę wspomagającą rozwój dziecka:

  • Mini panele sensoryczne: manipulowanie panelami sensorycznymi mini bardzo dobrze sprawdza się w rozwoju motoryki małej i kształtowaniu prawidłowego chwytu. Mini panele mogą zawierać najróżniejsze elementy. Dzięki tym mini dyskom sensorycznym, Twoja pociecha pozna sensoryczny świat ze skarbami lasu, morskimi gwiazdami, kroplami, przyprawami, owocami i warzywami.

  • Duże dyski sensoryczne: pojedyncze duże panele z naturalnych materiałów znakomicie sprawdzają się w tworzeniu ścieżki sensorycznej. Stawiając je w różnych konfiguracjach, stworzysz trasę, po której Twoje dzieci mogą stąpać, biegać i eksplorować różnorodne bodźce. Zabawa na takiej ścieżce wpływa na motorykę dużą, pamięć przestrzenną i planowanie kolejnego ruchu. Ścieżki sensoryczne zapewniają wspieranie rozwoju motoryki dużej i rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Wpływają także na koncentrację, uspokojenie dziecka oraz skupienie się na wykonywanej czynności.

  • Gotowe ścieżki sensoryczne: możesz też kupić gotową sensoryczną ścieżkę! Jeżeli poszukujesz dużego egzemplarza, możesz postawić na ścieżkę sensoryczną Ence Pence. Faktury drewnianych paneli sensorycznych, które wchodzą w skład tej ścieżki to muszle, kawa ziarnista, szklane oraz drobne szklane kamyki i jutowy sznur, które zapewnią kreatywną zabawę sensoryczną.

Naturalne panele sensoryczne z różnymi elementami

Panele, które znajdziesz w haniwood mają niezwykle różnorodne elementy i rodzaje obiektów. To zarówno panele z naturalnymi elementami jak muszelki, piach, kamyczki jak i produktami spożywczymi (owoce, warzywa i różne przyprawy). Niektóre panele sensoryczne mogą też zawierać takie elementy jak sznur jutowy, śrubki czy naturalny korek. Fragmenty te są przytwierdzone do paneli za pomocą żywicy epoksydowej. Kupno paneli sensorycznych z naturalnymi elementami to bardzo cenne wsparcie dla rozwoju sensorycznego dziecka.

Wspieranie terapii sensorycznej

Terapia integracyjno-sensoryczna to forma terapii skupiająca się na pracy z dziećmi, które mają trudności w przetwarzaniu i interpretowaniu informacji sensorycznych z otoczenia oraz własnego ciała. Prowadzona jest przez specjalistów, często terapeutów zajęciowych lub fizjoterapeutów, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w dziedzinie sensoryki. Sesje i elementy terapii sensorycznej mogą obejmować różnorodne aktywności i ćwiczenia, takie jak zabawy z różnego rodzaju obiektami sensorycznymi, gimnastykę sensoryczną, czy prace z pomocą paneli sensorycznych. Panele sensoryczne, integrując stymulację zmysłów z terapeutycznymi celami, stanowią cenne wsparcie dla specjalistów i narzędzie w terapii integracji sensorycznej. Manipulowanie panelami sensorycznymi pomagają dzieciom w rozwijaniu umiejętności adaptacyjnych.

Akcesoria do paneli sensorycznych

W haniwood znajdziesz także akcesoria do paneli z naturalnych materiałów, które nie tylko zadbają o ich odpowiednie przechowywanie, ale pomogą też w utrzymaniu porządku. Przy dużych dyskach sprawdzi się ta drewniana skrzynia na panele sensoryczne o minimalistycznym charakterze. Może być ustawiana zarówno w pionie jak i poziomie. Do mniejszych paneli (tych w rozmiarze mini) sprawdzą się drewniana taca lub drewniany stojak. Każde z tych akcesoriów pomieści 7 paneli sensorycznych.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl