Kołdra obciążeniowa dla dzieci turkusowy las
Opis
Kołdra Obciążeniowa – Twój Klucz do Spokojnego Snu i Relaksu
Kołdra obciążeniowa dla dzieci marki SleepChanger w zestawie z dopasowaną poszewką. W przeciwieństwie do zwykłej kołdry, sensoryczny produkt jest cięższy oraz wyposażony w specjalne przeszycia, dzięki którym umieszczone w nich mikro-kuleczki równomiernie dociskają oraz masują napięte, przebodźcowane ciało dziecka. Stosowanie kołdry przynosi uczucie relaksu, odprężenia i wyciszenia. Do kompletu proponujemy ekologiczną poduszkę wypełnioną łuskami gryki.
Wiek: 3+ (od wagi 22 kg)
Kołdra: 100% wysokogatunkowa bawełna
Poszewka: bawełna z domieszką poliestru
Wypełnienie: szklane mikro-kuleczki
Produkcja: polska
Kołdra z obciążeniem 3 kg dostępna jest w rozmiarze 90x120 oraz 100x150 cm.
Natomiast kołdra w rozmiarze 110x170 dostępna jest w wadze 4 i 5 kg.
Uwaga!
Kołdra powinna być +/- o 20 cm dłuższa od wzrostu dziecka.
Kołdra powinna stanowić około 10-15% masy ciała dziecka (lub dobrana według zaleceń specjalisty).
Kołdrą nie zakrywamy głowy oraz wdrażamy jej użytkowanie stopniowo.
Najlepiej używać dedykowanej poszewki, która w przeciwieństwie do zwykłej poszewki nie zakłóca poprawnego, równomiernego obciążenia ciała.
Kołdra przeznaczona jest dla jednego użytkownika, ponieważ jest to produkt terapeutyczny, spersonalizowany i ściśle dopasowany do potrzeb danego dziecka.
Pielęgnacja: kołdrę można prać w pralce (nie przekraczając ładowności bębna), w 30 stopniach, na delikatnych obrotach (pranie ręczne). Suszyć najlepiej w pozycji rozwieszonej, by uniknąć zagnieceń.
Dla kogo przeznaczona jest kołdra obciążeniowa?
Kołdry obciążeniowe przeznaczone są dla dzieci oraz dorosłych, którzy borykają się, m. in. z takimi dolegliwościami jak:
- ADHD (nadpobudliwość ruchowa z deficytem uwagi i skupienia),
- spektrum autyzmu,
- zespół Downa,
- RLS (zespół niespokojnych nóg),
- chorobę Alzheimera lub Parkinsona,
- stres,
- kłopoty z zasypianiem,
- bezsenność,
- stany lękowe,
- przewlekłe dolegliwości bólowe,
- zespół stresu pourazowego,
- fibromialgię,
- zaburzenia integracji sensorycznej,
- mózgowe porażenie dziecięce,
- nadmierna nerwowość oraz niestabilność emocjonalna,
- problemy z koncentracją i przyswajaniem wiedzy.
Przeciwskazania do stosowania kołdry obciążeniowej:
- epilepsja
- klaustrofobia
- łamliwość kości
- bezdech senny
- choroby układu sercowo-naczyniowego
- choroby układu oddechowego (np. astma)
- problemy z napięciem mięśniowym
- za wysokie lub za niskie ciśnienie
- niektóre alergie i choroby skóry
- zaburzenia, uniemożliwiające samodzielne ściągniecie kołdry z głowy w razie potrzeby
Czym jest kołdra obciążeniowa?
Kołdra obciążeniowa inaczej zwana kołdrą sensoryczną jest produktem terapeutycznym, stosowanym w celu złagodzenia niektórych objawów a także schorzeń. Poprawia samopoczucie, pozytywnie wpływa na redukcję stresu oraz lęków. Solidna tkanina wypełniona szklanymi kuleczkami, równomiernie dociska ciało dziecka. Kołdry przeznaczone są dla dzieci powyżej 3-go roku życia.
Jak działa kołdra obciążeniowa?
Obciążenie kołdrą wpływa korzystnie na układ proprioceptywny (czucie głębokie), który składa się z licznych receptorów w całym ciele odpowiedzialnych za orientację położenia własnego ciała. Czucie głębokie, poprzez docisk, jest stymulowane oraz pobudzane do świadomego panowania i odczuwania ciała. Użytkowanie kołdry zgodnie z zaleceniami, pobudza przywspółczulny układ nerwowy, przynosi ukojenie, wyciszenie powodując, że wypoczynek staje się pełniejszy, efektywniejszy. W konsekwencji zrelaksowany maluch szybciej zasypia, śpi spokojniej a rano wstaje bardziej wypoczęty.
Czy kołdra obciążeniowa jest bezpieczna?
Jak najbardziej kołdra obciążeniowa (sensoryczna) jest bezpieczna i nie bez powodu terapeuci zalecają ją, zwłaszcza dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej. Warto jednak przez wdrożeniem kołdry w życie, skonsultować się z lekarzem lub terapeutą. Kołdry obciążeniowe zalecane są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia lub od wagi 22 kg.
Jak rozpocząć przygodę z kołdrą obciążeniową SleepChanger?
Ważne, by stopniowo przyzwyczajać organizm do obciążenia. Najlepiej aby dziecko przez kilka pierwszych spędzało pod kołdrą kilkanaście minut. Następnie sukcesywnie można wydłużać czas. Pamiętaj by kołdrą nie zakrywać głowy ani szyi.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.