Domowy plac zabaw

Domowy plac zabaw

W prawidłowym rozwoju każdego Maluszka kluczową rolę odgrywają zabawa i ruch. Dzieciaki uwielbiają szaleć na dworze, w parkach, na boiskach i placach zabaw tak bardzo, że trudno jest je zachęcić do powrotu do domu. Ktokolwiek ma dziecko zapewne nie raz usłyszał od swojej pociechy „mamo, jeszcze tylko chwilkę”.

Oczywiście kontakt z przyrodą i świeże powietrze są nieocenione i należy cieszyć się z tego, że dzieciaki wolą biegać po podwórku, zamiast wlepiać nosy w ekrany smartfonów. Co jednak kiedy pogoda na zewnątrz nie sprzyja albo – co gorsza – to świeże powietrze nie zawsze jest tak świeże jak byśmy sobie tego życzyli i w domu zatrzymuje nas smog, a innym razem przeziębienie lub zwyczajnie brak nam wolnego czasu? Co w sytuacji kiedy za oknem jest ulewa? O ile na spacer w deszczu, czy skakanie w kałużach możemy sobie czasem pozwolić, to już korzystanie z drabinek i zjeżdżalni ociekających wodą jest po prostu niebezpieczne. Czy musimy pogodzić się ze słowami znanej piosenki, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą”? Niekoniecznie, ponieważ sami możemy zorganizować dzieciom domowy plac zabaw.

 

Jak zrobić małpi gaj w domu?

Pierwszym placem zabaw dla maluszków, które dopiero stawiają pierwsze kroki są ręce rodziców. Dzieci uczą się wspinać na kolana, są kołysane i bujane. To bardzo ważny etap w ich rozwoju, jednak z każdym dniem zaczynają odkrywać otaczającą je przestrzeń i szukają nowych bodźców, a i rodzicom marzy się, aby dać odpocząć zmęczonym rękom i obciążonemu kręgosłupowi. W przypadku kilkulatków zdecydowanie lepiej niż nasze kolana sprawdzą się drabinki, zjeżdżalnie i huśtawki.

Być może wydaje się niektórym z nas, że nasze mieszkanie czy dom mogą być za małe na domowy plac zabaw dla dzieci, jednak w Haniwood znaleźliśmy świetne rozwiązanie, nawiązując współpracę z polską marką, która projektuje wspaniałe place zabaw, z naturalnych surowców. Jeśli nie mamy w domu osobnego pomieszczenia, w którym moglibyśmy zorganizować osobny pokój zabaw dla dzieci, w dziecięcej sypialni możemy wygospodarować miejsce na kompaktowy małpi gaj dla dzieci, zawierający wszystkie najbardziej niezbędne elementy, chociażby takie jak szczebelki do wspinaczki czy sznurowa drabinka. Te domowe place zabaw można dopasować w zależności od potrzeb i dostępnego miejsca, ponieważ występują w różnych wersjach:

•     MINI

•     MIDI

•     MAXI

•     SWING

 

Najbardziej podstawowa wersja, czyli Momiki Concept Mini: domowy, drewniany plac zabaw w wersji Mini składa się z materaca, drabiny ze szczeblami, drążków, na których można robić fikołki, drabinki sznurkowej i drabinki stanowiącej dach, na który można się wspiąć, zawiesić obręcze lub huśtawkę. Każda kolejna wersja domowego placu zabaw od Momiki Concept rozbudowana jest o elementy takie jak na przykład: zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, drewniane koła gimnastyczne, czy huśtawka. Nie musimy też od razu decydować się na zakup najbardziej rozbudowanej wersji, gdyż te dodatkowe elementy, czyli okrągłą huśtawkę na linie lub zjeżdżalnię, można dokupić osobno w dowolnym momencie. Jeśli mamy taką możliwość, możemy umieścić domowy plac zabaw w ogrodzie.

 

Jakie korzyści daje domowy plac zabaw dla dzieci?

Przede wszystkim zapewnia zajęcie i niesamowitą frajdę na długi czas, z takim domowym placem zabaw nie sposób się nudzić. Można go też potraktować jako bazę do zabawy, pobudzając do działania wyobraźnię dziecka. To jednak nie wszystko. Zaletami tego rozwiązania jest ruch i zdobywanie umiejętności panowania nad własnym ciałem, czyli koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni, umiejętność pokonywania trudności. Koła gimnastyczne pomagają ćwiczyć siłę rąk i mięśni brzucha, huśtanie wpływa na rozwój zmysłu równowagi, pomaga rozładować energię, negatywne emocje, wyciszyć i uspokoić.

 

Z domowego placu zabaw mogą korzystać zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Zjeżdżalnie, drabinki, drążki i huśtawki są odpowiednie dla dzieci, które samodzielnie potrafią się wspinać, a to wszystko wystarczy do codziennych ćwiczeń, zabawy, szaleństw, fikołków, zwisów czy przewrotów. Z dnia na dzień możemy obserwować jak nasze maluchy robią coraz większe postępy i zdobywają nowe umiejętności, z których nasze dzieciaki są nad wyraz dumne.

 

Domowy plac zabaw dla dzieci — drewniany i ekologiczny

Jako że w Haniwood szczególnie cenimy sobie troskę o środowisko naturalne, wszelkie dostępne u nas produkty są wytwarzane z materiałów ekologicznych, naturalnych i podlegających recyklingowi. Również proponowane place zabaw dla dzieci są wykonane z przepięknego i solidnego drewna bukowego, lakierowanego farbami z atestem gwarantującym bezpieczeństwo zarówno dla dzieci jak i środowiska. Ponadto dzięki temu, że współpracujemy z Fundacją Las na Zawsze:

 

każde zamówienie w Haniwood pomaga sadzić las!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl