Domowy plac zabaw

Mini domowy, drewniany plac zabaw Mini domowy, drewniany plac zabaw
Producent: Momiki Concept
Cena:

1 890,00 zł

zobacz więcej
Midi domowy, drewniany plac zabaw Midi domowy, drewniany plac zabaw
Producent: Momiki Concept
Cena:

2 299,00 zł

zobacz więcej
Maxi domowy, drewniany plac zabaw Maxi domowy, drewniany plac zabaw
Producent: Momiki Concept
Cena:

2 399,00 zł

zobacz więcej
Drewniane koła gimnastyczne dla dzieci Drewniane koła gimnastyczne dla dzieci
Producent: Momiki Concept
Cena:

109,00 zł

zobacz więcej
Huśtawka okrągła dla dzieci Huśtawka okrągła dla dzieci
Producent: Momiki Concept
Cena:

99,00 zł

zobacz więcej

Domowy plac zabaw

W prawidłowym rozwoju każdego Maluszka kluczową rolę odgrywają zabawa i ruch. Dzieciaki uwielbiają szaleć na dworze, w parkach, na boiskach i placach zabaw tak bardzo, że trudno jest je zachęcić do powrotu do domu. Ktokolwiek ma dziecko, zapewne nie raz usłyszał od swojej pociechy „mamo, jeszcze tylko chwilkę!”. Oczywiście kontakt z przyrodą i świeże powietrze są nieocenione i należy cieszyć się z tego, że dzieciaki wolą biegać po podwórku, zamiast wlepiać nosy w ekrany smartfonów. Co jednak kiedy pogoda na zewnątrz nie sprzyja? Albo – co gorsza – to świeże powietrze nie zawsze jest tak świeże jak byśmy sobie tego życzyli? W domu zatrzymuje nas smog a innym razem przeziębienie. Co w sytuacji kiedy za oknem jest ulewa? O ile na spacer w deszczu, czy skakanie w kałużach możemy sobie czasem pozwolić, to już korzystanie z drabinek i zjeżdżalni ociekających wodą nie jest po prostu bezpieczne dla dzieci. Czy musimy pogodzić się ze słowami znanej piosenki, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą”? Niekoniecznie! Sami możemy zorganizować domowy plac zabaw w pokoju dziecka. W haniwood umożliwimy Ci stworzenie domowego placu zabaw, o którym być może marzy Twój maluch.

Jak zrobić małpi gaj w domu?

Pierwszy plac zabaw dla maluszków, które dopiero stawiają pierwsze kroki to ręce rodziców. Dzieci uczą się wspinać na kolana, są kołysane i bujane. To bardzo ważny etap w rozwoju, który także wpływa na zdrowie dzieci. Z każdym dniem zaczynają one jednak odkrywać otaczającą je przestrzeń i szukają nowych bodźców oraz możliwości zabawy, a i rodzicom marzy się, aby dać odpocząć zmęczonym rękom i obciążonemu kręgosłupowi. W przypadku kilkulatków zdecydowanie lepiej niż nasze kolana sprawdzą się drabinki, zjeżdżalnie i huśtawki. Być może niektórym z nas wydaje się, że nasze mieszkanie czy dom mogą być za małe na domowy plac zabaw dla dzieci, jednak w haniwood znaleźliśmy świetne rozwiązanie, nawiązując współpracę z polską marką, która projektuje wspaniałe place zabaw z naturalnych surowców. Jeśli nie mamy w domu osobnego pomieszczenia, w którym moglibyśmy zorganizować osobny kącik zabaw dla dzieci, w dziecięcej sypialni możemy wygospodarować miejsce na kompaktowy małpi gaj dla dzieci, zawierający wszystkie najbardziej niezbędne elementy, chociażby takie jak szczebelki do wspinaczki czy sznurowa drabinka. takie drewniane place zabaw do pokoju można dopasować w zależności od potrzeb i dostępnego miejsca, ponieważ występują w różnych wersjach:

  • mini plac zabaw do pokoju

  • midi plac zabaw

  • maxi domowy plac zabaw

Najbardziej podstawowa wersja, czyli Momiki Concept Mini: domowy drewniany plac zabaw w wersji składa się z materaca, drabinki drewnianej ze szczeblami, drążków, na których można robić fikołki oraz drabinek gimnastycznych - sznurkowej i stanowiącej dach, na który można się wspiąć, zawiesić obręcze lub huśtawkę. Każda kolejna wersja domowego placu zabaw od Momiki Concept rozbudowana jest o elementy takie jak na przykład: zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, akcesoria gimnastyczne takie jak kółka gimnastyczne, czy huśtawka na linie. Wieloelementowy domowy plac zabaw od Momiki Concept to ten w wersji MAXI. Nie musimy też od razu decydować się na zakup najbardziej rozbudowanej wersji, gdyż te dodatkowe elementy, czyli okrągłą huśtawkę na linie lub zjeżdżalnię, można w haniwood dokupić osobno - w dowolnym momencie. Jeśli mamy taką możliwość, możemy też umieścić domowy plac zabaw w ogrodzie.

Co daje domowy plac zabaw dla dzieci?

Tworzymy wręcz pokój marzeń dla dziecka! Kto nie chciał mieć zjeżdżalni w pokoju dziecięcym?! Ale przede wszystkim - zapewnia to dzieciom zabawy różnego rodzaju i niesamowitą frajdę na długi czas. Z takim domowym placem zabaw nie sposób się nudzić. Można go potraktować jako bazę do zabawy, pobudzając do działania wyobraźnię dziecka, ale też narzędzie stwarzające dobre warunki do rozwoju malucha. Domowy plac zabaw gwarantuje zabawy, podczas których dziecko trenuje swoją koordynację ruchową. Zdobywa umiejętności panowania nad własnym ciałem, wzmacnia swoje mięśnie i nabywa umiejętność pokonywania trudności. Koła gimnastyczne pomagają ćwiczyć siłę rąk i mięśni brzucha, huśtanie wpływa na rozwój zmysłu równowagi, pomaga rozładować energię, negatywne emocje, wyciszyć i uspokoić. Domowy plac zabaw wpływa więc nie tylko na rozwój motoryczny i rozwój fizyczny, ale także na rozwój psychiczny. Jeżeli z domowego drewnianego placu zabaw korzysta rodzeństwo - to dodatkowa korzyść! Podczas wspólnej zabawy na domowym placu, dzieci uczą się interakcji społecznych. Nabywają umiejętności dzielenia się zabawkami, komunikacji i rozwiązywania konfliktów. A to pomaga w kształtowaniu zdolności interpersonalnych, które są istotne w życiu dorosłym.

Drewniany domowy plac zabaw dla starszych dzieci

Z placu zabaw w domu mogą korzystać zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Zjeżdżalnie, drabinki, drążki i huśtawki są odpowiednie dla dzieci, które samodzielnie potrafią się wspinać, a to wszystko wystarczy do codziennych ćwiczeń, zabawy, szaleństw, fikołków, zwisów czy przewrotów. Z dnia na dzień możemy obserwować jak nasze maluchy robią coraz większe postępy i zdobywają nowe umiejętności, z których nasze dzieciaki są nad wyraz dumne.

Jak umieścić domowy plac zabaw?

Wszystkie domowe place zabaw dostępne w haniwood posiadają instrukcje montażu, dzięki którym jest on bardzo prosty. Instrukcje te są opisane słownie oraz posiadają graficzne zobrazowanie kolejnych kroków w składaniu drewnianej konstrukcji. Złożony plac zabaw w domu możesz umieścić w pokoju dziecka, w salonie a nawet ogrodzie. Pamiętaj jednak, by w ogrodzie zapewniać mu ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Domowy plac zabaw dla dzieci — drewniany i ekologiczny

Jako że w haniwood szczególnie cenimy sobie troskę o środowisko naturalne, wszelkie dostępne u nas produkty są wytwarzane z materiałów ekologicznych, naturalnych i podlegających recyklingowi. Proponowane przez nas wewnętrzne place zabaw dla dzieci są wykonane z przepięknego i solidnego drewna bukowego, lakierowanego farbami z atestem gwarantującym bezpieczeństwo zarówno dla dzieci jak i środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl