Bujak Good Wood

Huśtawki i bujaki

  • nowość
  • nowość
  • nowość
Huśtawka Velvet Huśtawka Velvet
Producent: PoduszkoweLove
Cena: 439,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniana huśtawka dla dzieci
Drewniana huśtawka dla dzieci
Producent: Good wood
Cena: 149,00 zł
szt.
zobacz więcej
Równoważnia Trickboard
Równoważnia Trickboard
Producent: Good wood
Cena: 160,00 zł
szt.
zobacz więcej
Platforma sensoryczna Cud-Wood Platforma sensoryczna Cud-Wood
Producent: Good wood
Cena: 440,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materac Futon Montessori
Materac Futon Montessori
Producent: Good wood
Cena: 420,00 zł
szt.
zobacz więcej
Naturalna mata korkowa XXL Naturalna mata korkowa XXL
Producent: Good wood
Cena: 420,00 zł
szt.
zobacz więcej

Bujaki i Równoważnie

Dzieci uwielbiają kołysanie, bujanie, huśtanie… Doskonale wie o tym każda mama i każdy tata, którym zdarzyło się narzekać na ból pleców wywołany kołysaniem bobasa do snu. A kołysanie jest przecież dobre na wszystko: na dobre zasypianie, kiedy boli brzuszek, rosną ząbki, kiedy Maluszek potrzebuje poczuć się bezpieczny. Trudno się temu dziwić, wszak przez całe dziewięć miesięcy był kołysany w maminym brzuchu. Jednak poczucie bezpieczeństwa i przyjemność nie są jedynymi zaletami, jakie daje dzieciom huśtanie. To o wiele więcej...

 

W jaki sposób bujanie może wpływać na rozwój malucha?

Drodzy rodzice, zapewne wiecie, jak bardzo ważny jest dla Waszej pociechy rozwój motoryki dużej. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci umiały poprawnie stawiać nóżki, skakać i łapać piłkę. Czy wiecie jednak, że motoryka duża jest związana nie tylko z chodzeniem? Prawidłowy rozwój motoryki ma bowiem ogromny wpływ niemalże na każdy inny aspekt rozwoju Malucha, czyli na mowę, naukę pisania, czytania, integrację sensoryczną, koordynację wzrokowo-ruchową, a także na rozwój orientacji przestrzennej. I to właśnie kołysanie i wszelkie zabawy związane z bujaniem niezwykle korzystnie wpływają na rozwój motoryki dużej, zmysł równowagi dziecka i stymulację mózgu, które w przyszłości przełożą się na łatwiejsze opanowanie różnych umiejętności oraz sprawny przebieg procesu uczenia.

 

Drewniane bujaki dla dzieci, równoważnie i huśtawki

Być może teraz przed niektórymi z Was roztacza się dosyć ponura wizja i wyobrażacie sobie, że no dobrze, skoro bujanie i huśtanie jest tak istotne, to teraz czeka nas nieszczęsnych rodziców kołysanie dzieci na rękach do 10. roku życia. Przychodzimy jednak z rozwiązaniem – z myślą o wspomaganiu rozwoju dzieci, ale też chęcią pomocy rodzicom, zebraliśmy w naszym sklepie najwyższej jakości, przepięknie wykonane z naturalnych surowców bujaki drewniane dla dzieci, huśtawki i równoważnie, przetestowane przez nas samych, wspólnie z naszą córeczką. Wszystkie te przedmioty doskonale zastąpią zmęczone ręce rodziców, jednocześnie dając Maluszkowi wiele frajdy, korzystnie wpływając na jego rozwój.

 

Jak wykorzystać drewniany bujak do zabawy?

Bujaki Good Wood dają dziecku mnóstwo możliwości ruchu. Można z nich korzystać zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Zabawa z bujakiem dla dzieci nie tylko rozwija sprawność ruchową, ale też pomysłowość oraz wyobraźnię Malucha, uczy podejmować decyzje i wyzwania, a także oswajać lęk. Dobry bujak drewniany może być nie tylko bujakiem, ale też:

•     równoważnią,

•     drabinką,

•     huśtawką,

•     zjeżdżalnią,

•     biurkiem do nauki,

•     stolikiem, który w każdej chwili podczas zabawy może zmienić się w recepcję u weterynarza, sklepową ladę lub częścią bazy :)

 

W zależności od indywidualnych upodobań bujaki Good Wood dostępne są w różnych konfiguracjach, które można dowolnie ze sobą zestawiać:

•    Zestaw alpinisty składa się na przykład z bujaka i dwóch drabinek, które jednej strony są gładkie i tworzą zjeżdżalnię, z drugiej zaś szczebelki do wspinaczki.

•    Natomiast zestaw architekta to bujak drewniany dla dzieci z blatem, taboretem i drabinką. W tym zestawie również stworzymy drabinkę do wspinaczki lub zjeżdżalnię, a dodatkowo stolik stworzony z bujaka i blatu, który jest odpowiedni dla Dzieci do 121 cm wzrostu i może posłużyć na przykład do zabawy w sklep, udawać kokpit samolotu, czy scenę podczas zabawy w teatrzyk. Na dołączonym do zestawu taboreciku Twoje Dziecko będzie mogło wygodnie usiąść, rysować, malować i lepić z plasteliny, ćwicząc motorykę małą,

•    marka Good Wood oprócz bujaków oferuje także drewnianą huśtawkę - huśtawka w zaciszu własnego domu jest dla niejednego Dzieciaka spełnieniem marzeń, a bujanie się może stanowić element terapii, działa uspokajająco i wyciszająco na Malucha. Bujanie się pozytywnie działa na układ przedsionkowy odpowiadający za zmysł równowagi i koordynację ruchową, a także angażuje i wzmacnia mięśnie całego ciała.

 

Bujanie się to nie tylko zabawa

Wszystkie krawędzie bujaków drewnianych dla dzieci zaprojektowanych przez markę Good Wood są zaokrąglone, a powierzchnie gładkie. Płozy są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu możemy mieć pewność, że w trakcie zabawy bujak nie ma szans się przewrócić. Odległości między szczebelkami są bezpieczne, nie musimy więc obawiać się, że utknie w nich mała rączka bądź nóżka.

Jako rodzice pięcioletniej dziewczynki, jesteśmy zachwyceni produktami rodzimej marki Good Wood. Są to bujaki drewniane dla dzieci, huśtawki i równoważnie charakteryzujące się świetnym designem i ekologicznym wykonaniem. Temat ekologii jest dla nas bardzo ważny, a wszystkie bujaki Good Wood, jak również inne dostępne w naszym sklepie drewniane huśtawki i równoważnie spełniają warunki zero waste. Zależy nam, aby otaczające nas przedmioty codziennego użytku były zarówno funkcjonalne, jak i ładne, a nasze dziecko, dorastało w zdrowym, naturalnym środowisku. To, z jakimi materiałami mamy kontakt na co dzień, ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego pierwszym wyborem zawsze będzie dla nas przedmiot wykonany z drewna, korka, bawełny czy muślinu, nie zaś z plastiku lub poliestru.

 

W trosce o naszą Planetę i przyszłość następnych pokoleń współpracujemy z fundacją LAS NA ZAWSZE, dlatego za każdym razem, kiedy robisz zakupy w Haniwood, pomagasz sadzić dodatkowe m² drzew.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl