Bujaki i huśtawki

Kołyska bujak drewniany dla dziecka khaki Kołyska bujak drewniany dla dziecka khaki
Cena:

1 225,00 zł

zobacz więcej
Kołyska bujak drewniany dla dziecka brązowy Kołyska bujak drewniany dla dziecka brązowy
Cena:

1 225,00 zł

zobacz więcej
Platforma sensoryczna Cud-Wood Platforma sensoryczna Cud-Wood
Producent: Good wood
Cena:

550,00 zł

szt.
zobacz więcej
Materac Futon Montessori
Materac Futon Montessori
Producent: Good wood
Cena:

450,00 zł

szt.
zobacz więcej
Różowa poduszka do bujaka Różowa poduszka do bujaka
Producent: BabyWood
Cena:

219,00 zł

szt.
zobacz więcej
Szara poduszka do bujaka Szara poduszka do bujaka
Producent: BabyWood
Cena:

219,00 zł

szt.
zobacz więcej
Oliwkowa poduszka do bujaka Oliwkowa poduszka do bujaka
Producent: BabyWood
Cena:

219,00 zł

szt.
zobacz więcej
Beżowa poduszka do bujaka Beżowa poduszka do bujaka
Producent: BabyWood
Cena:

219,00 zł

szt.
zobacz więcej
Równoważnia Trickboard
Równoważnia Trickboard
Producent: Good wood
Cena:

160,00 zł

szt.
zobacz więcej
Drewniana huśtawka dla dzieci
Drewniana huśtawka dla dzieci
Producent: Good wood
Cena:

150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Huśtawka Velvet Huśtawka Velvet
Producent: PoduszkoweLove
Cena:

479,00 zł

szt.
zobacz więcej

Bujaki i równoważnie dla dziecka

Dzieci uwielbiają kołysanie, bujanie i huśtanie. Doskonale wie o tym każda mama i każdy tata, którym zdarzyło się narzekać na ból pleców wywołany kołysaniem bobasa do snu. A kołysanie jest przecież dobre na wszystko: na dobre zasypianie, kiedy boli brzuszek, rosną ząbki, kiedy Maluszek potrzebuje poczuć się bezpieczny. Trudno się temu dziwić - wszak przez całe dziewięć miesięcy był kołysany w maminym brzuchu. Jednak poczucie bezpieczeństwa i przyjemność nie są jedynymi zaletami, jakie daje dzieciom huśtanie. To o wiele więcej.

 

W jaki sposób bujanie może wpływać na rozwój malucha?

Drodzy rodzice, zapewne wiecie, jak bardzo ważny jest rozwój dziecka, a zwłaszcza rozwój motoryki dużej. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci umiały poprawnie stawiać nóżki, skakać i łapać piłkę. Czy wiecie jednak, że motoryka duża jest związana nie tylko z chodzeniem? Prawidłowy rozwój motoryki ma bowiem ogromny wpływ niemalże na każdy inny aspekt rozwoju Malucha. Ma wpływ na mowę, naukę pisania, czytania, integrację sensoryczną, koordynację wzrokowo-ruchową, a także na rozwój orientacji przestrzennej. I to właśnie kołysanie i wszelkie zabawy związane z bujaniem, niezwykle korzystnie wpływają na rozwój motoryki dużej, zmysł równowagi dziecka i stymulację mózgu. Wszystkie te aspekty w przyszłości przekładają się na łatwiejsze opanowanie różnych umiejętności oraz sprawny przebieg procesu uczenia.

Drewniane bujaki dla dzieci, równoważnie i huśtawki

Być może teraz przed niektórymi z Was roztacza się dosyć ponura wizja i wyobrażacie sobie, że skoro bujanie i huśtanie jest tak istotne, to przed Wami kołysanie dzieci na rękach aż do ukończenia przez nich 10. roku życia. Spokojnie. W Haniwood zawsze przychodzimy z rozwiązaniem. Z myślą o wspomaganiu rozwoju dzieci, ale też chęcią pomocy rodzicom, zebraliśmy w naszym sklepie najwyższej jakości, przepięknie wykonane z naturalnych surowców drewniane bujaki Montessori dla dzieci, huśtawki dziecięce i równoważnie. Te, zostały przetestowane przez nas samych - wspólnie z naszą córeczką. Wszystkie te przedmioty doskonale zastąpią zmęczone ręce rodziców, jednocześnie dając Maluszkowi wiele frajdy i zabawy, korzystnie wpływając na jego rozwój. Niektóre z nich, pozwolą także zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecięcym!

 

Jak wykorzystać drewniany bujak do zabawy?

Bujaki Good Wood dają dziecku mnóstwo możliwości ruchu. Stanowią także świetny element przyjaznej przestrzeni dla Twojej pociechy. Można z nich korzystać zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Zabawa z bujakiem dla dzieci nie tylko rozwija sprawność ruchową, ale też pomysłowość oraz wyobraźnię Malucha, uczy podejmować decyzje i wyzwania a także oswajać lęk. Dobry bujak drewniany Montessori może być nie tylko bujakiem, ale też:

 • równoważnią,

 • stojakiem edukacyjnym dla niemowląt,

 • drabinką,

 • huśtawką,

 • zjeżdżalnią,

 • biurkiem do nauki,

 • stolikiem, który w każdej chwili podczas zabawy może zmienić się w recepcję u weterynarza, sklepową ladę lub częścią bazy :)

W zależności od indywidualnych upodobań bujaki Good Wood są dostępne w różnych konfiguracjach, które można dowolnie ze sobą zestawiać:

 • Zestaw Taternika składa się z bujaka oraz jednej drabinki. Wkładając poduchę do bujaka, tworzysz odpowiedni bujak dla niemowlaka. Będzie to także dobry bujak dla starszego dziecka, które potrafi już siedzieć i może rozpocząć własną przygodę z kołysaniem się. Drabinka z zestawu pozwala na stworzenie zjeżdżalni lub mini miejsca do wspinaczki.

 • Bardziej rozbudowaną wersją jest zestaw Alpinisty, który oprócz bujaka, posiada już dwie drabinki - z jednej strony są gładkie i tworzą zjeżdżalnię, z drugiej - szczebelki do wspinaczki.

 • Zestaw Architekta to drewniany bujak dla dzieci z blatem, taboretem i drabinką. W tym zestawie również stworzymy drabinkę do wspinaczki lub zjeżdżalnię. Oprócz tego, stworzymy także stolik, którego podstawą będą bujak oraz blat. Blat jest odpowiedni dla dzieci do 121 cm wzrostu i może posłużyć na przykład do zabawy w sklep, udawać kokpit samolotu, czy scenę podczas zabawy w teatrzyk. Na dołączonym do zestawu taboreciku Twoje Dziecko będzie mogło wygodnie usiąść, rysować, malować i lepić z plasteliny, ćwicząc przy tym motorykę małą.

 • Czym różni się zestaw Kapitana od zestawu Taternika? Ten drewniany bujak, który możesz połączyć z drabinko-zjeżdżalnią, posiada także blat. Dzięki odpowiedniemu odwróceniu bujaka, może spełniać funkcję stolika dla Twojego Malucha.

 • Zestaw Inżyniera to najbardziej rozbudowana wersja. Podobnie jak zestaw Architekta, w jego skład wchodzą bujak dla dziecka (który po odpowiednim obróceniu stanowi jednocześnie blat) drabinka oraz stabilne krzesełko, odpowiednie dla dzieci w wieku 2-6 lat. To niezwykle wielofunkcyjny zestaw, ponieważ po włożeniu poduchy do bujaka, tworzymy stabilny dla niemowlaka bujaczek, a po obróceniu go i dostawienia krzesełka - miejsce do zabawy dla starszych dzieci.

Marka Good Wood oprócz bujaków oferuje także huśtawki dla dzieci. W Haniwood postawiliśmy na drewnianą huśtawkę - w zaciszu własnego domu jest dla niejednego dziecka spełnieniem marzeń i stanowi pewien rodzaj zabawki dla dzieci. Samo bujanie się może także stanowić element terapii. Działa uspokajająco i wyciszająco na Malucha. Dla dzieci huśtawka może więc pozytywnie działać na układ przedsionkowy odpowiadający za zmysł równowagi i koordynację ruchową, a także angażować i wzmacniać mięśnie całego ciała.

W Haniwood oferujemy zarówno huśtawki dziecięce bez oparcia - odpowiednie dla starszych dzieci, jak i huśtawki z oparciem w postaci "krzesełka". Huśtawka z krzesełkiem daje stabilne podparcie dla pleców Twojego dziecka.

 

Huśtawka dla niemowląt?

Kołysanie i bujanie daje niemowlęciu niewątpliwie dużo ukojenia. Należy jednak pamiętać, że huśtawki to rozwiązanie dobre dla maluszków, które już samodzielnie siedzą. Maluchy, które jeszcze samodzielnie nie siadają, nie powinny być na siłę sadzone i podpierane. Zamiast więc wybierać huśtawki niemowlęce, dla maluszków niesiedzących lepiej postawić na bujaki dla niemowląt.

Pomysł na prezent

Bujaki drewniane Montessori i huśtawki dla dzieci to swego rodzaju "zabawki" dla najmłodszych, ale także świetny pomysł dla rodziców. Bujaczek dla dziecka może być wielofunkcyjny, tak jak nasze zestawy: Taternika, Alpinisty, Architekta czy Inżyniera. Sprezentujesz maluszkom miejsce do odpoczynku, starszym dzieciom miejsce do kreatywnej zabawy a rodzicom - odpoczynek dla zmęczonych kołysaniem rąk.

Bujanie się to nie tylko zabawa

Wszystkie krawędzie bujaków drewnianych dla dzieci zaprojektowanych przez markę Good Wood są zaokrąglone, a powierzchnie gładkie. Płozy są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu możemy mieć pewność, że w trakcie zabawy bujak nie ma szans się przewrócić. Odległości między szczebelkami są bezpieczne, nie musimy więc obawiać się, że utknie w nich mała rączka bądź nóżka.

Jako rodzice pięcioletniej dziewczynki, jesteśmy zachwyceni produktami rodzimej marki Good Wood. Są to stabilne bujaki dla najmłodszych, huśtawki dla dzieci i równoważnie charakteryzujące się świetnym designem i ekologicznym wykonaniem. Temat ekologii jest dla nas bardzo ważny, a wszystkie bujaki dziecięce Good Wood, jak również inne dostępne w naszym sklepie drewniane huśtawki i równoważnie spełniają warunki zero waste. Zależy nam, aby otaczające nas przedmioty codziennego użytku były zarówno funkcjonalne, jak i ładne, a nasze dziecko, dorastało w zdrowym, naturalnym środowisku. To, z jakimi materiałami mamy kontakt na co dzień, ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Jest to ważne również dla niemowląt jak i starszych dzieci. Dlatego pierwszym wyborem zawsze będzie dla nas przedmiot wykonany z drewna, korka, bawełny czy muślinu, nie zaś z plastiku lub poliestru.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl