JAKIE ZABAWKI, BĘDĄ NAJLEPSZE DLA TWOJEGO DZIECKA? 1
2.jpg

Po co dziecku są zabawki?

Gdy Maluszek jest jeszcze w brzuszku, większość Mam niczym komandos przedzierają się przez Internet pełen informacji: co kupić, gdzie, w jakiej ilości oraz jakości… Sama pamiętam ten moment, gdy jako tzw. „pierwiastka” mało wiedząca o macierzyństwie i potrzebach dziecka chciałam wykupić cały dostępny w Internecie asortyment dla dzieci. Ochhh dobrze, że na koncie miałam limit ????

Tak! Zabawki są jedną z podstaw rozwoju dziecka. Wspomagają szeroko pojętą naukę: rozpoznawania kolorów, tekstur, pobudzającą receptory, motorykę małą. Wyostrzającą zmysły, pobudzającą ciekawość, myślenie przestrzenne, umacniającą zdolności konstrukcyjne lub zręcznościowe. Przygoda zaczyna się od grzechotek, szeleszczących książeczek przechodząc w świat klocków, układanek, przytulanek lub zabawek interaktywnych. Gdy dziecko staję się bardziej świadome, stawia na własne wybory: samochody lub dinozaury, puzzle, przytulankę Pepe lub Sky z Psiego Patrolu. Okazuje się w międzyczasie, że jedną z najlepszych zabawek są przedmioty codziennego użytku: gary małe i duże, pilot – ooo to jak lot w kosmos, papier toaletowy - czyste szaleństwo niekończącego rozwijania/zwijania lub szminka… kredki nie mają z nią szans.

Mój Mąż (realista aż do bólu) wychodzi z założenia, że więcej nie znaczy lepiej. Niby takie to proste i oczywiste. Jednak okazuje się, że dla własnego dziecka jesteśmy zdolni do zakupu absurdalnie niepotrzebnych rzeczy, które na pierwszy rzut oka są… NIEZBĘDNE?!????Dlatego postawiliśmy na jakość nie ilość… gdy ktoś pyta co kupić Hani na urodziny, Święta, Dzień Dziecka to o ile nie mamy sprecyzowanego podarunku mówimy: „nic nie kupuj” lub „jej skarbonka jest głodna” ????i tu pozwolę sobie przejść do tematu jakości zabawek.


Jakość zabawek!

Wszystko pięknie! Warto zachęcać dziecko do podejmowania własnych decyzji, do poznawania samego siebie, tym samym ucząc je odpowiadać na pytania: co lubisz, co się Tobie podoba? Często wybory dziecka nie idą w parze z tym na co chcielibyśmy wydać pieniądze. I owszem na takie koszty również trzeba sobie pozwolić okazując dziecku wsparcie i zrozumienie, że akurat „taka” zabawka jest tą wymarzoną.

 

Jednak to my Rodzice jesteśmy jak ster i nadajemy kierunek dla małego Szkraba już od urodzenia.

Uwaga, teraz będzie ważny moment -> … bądźmy świadomi i przekazujmy to dalej. Co mam na myśli? Już wyjaśniam...

Czym skorupka za młodu nasiąknie… właśnie! Jeżeli kupujesz wysokiej jakości zabawki, nie z sieciówki czy u chińczyka a ręcznie robione przez polską małą firmę. Taką zabawkę, która zrobiona została z naturalnych surowców, biodegradowalnych czy z recyklingu. To okazuje się, że czynisz więcej dobra niż myślisz. Uszczęśliwisz nie tylko swoje dziecko pięknie wykonanymi klockami z drewna, które posłużą latami a nawet przejdą na kolejne pokolenie. Czy ten konik na biegunach, na którego grzbiecie siedziała Twoja Mama, później Ty a dla Twojej Córeczki/Synka, oszlifował i polakierował go Dziadek – konik wyszedł jak nowy.

✓ Ale zaszczepiasz u swojej pociechy dobre nawyki.

✓ Otaczasz swoje dziecko bezpiecznymi, bo naturalnymi produktami.

✓ Uczysz tym samym szacunku do posiadanych przedmiotów.

✓ Uczysz szacunku do przyrody oraz pokazujesz, cykl że coś powstaje z czegoś. Że danemu surowcowi można nadać drugie życie (bo zabawka powstała z recyklingu).

✓ Oszczędzasz pieniądze wydając je na porządne zabawki i akcesoria, które posłużą latami.

✓ Masz realny wpływ na jakość środowiska.

✓Wspierasz mniejszych przedsiębiorców, którym zależy bardziej niż supermarketom. Którzy nie liczą tylko zysków, ale wkładają swoją pasję, czas i serce w to, aby ich produkty były najwyższej jakości przez duże J.

 

Haniwood
Dlatego by wyjść Wam naprzeciw, stworzyliśmy firmę Haniwood. Zrzeszamy producentów zabawek tylko tych wykonanych z naturalnych, biodegradowalnych surowców oraz z recyklingu. Z nami wesprzesz: sadzenie nowych lasów, ochronę oceanów i hodowlę pszczół. Wszystkie obszary są niezbędne dla naszego życia.

 

Pamiętaj, nie mamy planety "B"!

Radosnego dnia,
Marta

Komentarze do wpisu (1)

2 listopada 2023

BTC may be the latest or last chance to get rich in this era. It will reach $200000 next year or the next year. BTC has increased 20 times in the last year, and other coins have increased 800 times!!! Think about only $2 a few years ago. Come to the world's largest and safest virtual currency exchange Binance to Get free rewards. Don't miss the most important opportunity in life!!! https://hi.switchy.io/91xl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl