Biblioteczki dla dzieci

Biblioteczka Montessori Slim S Biblioteczka Montessori Slim S
Producent: BabyWood
Cena:

449,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biblioteczka Montessori Slim M Biblioteczka Montessori Slim M
Producent: BabyWood
Cena:

499,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biblioteczka Montessori Slim L Biblioteczka Montessori Slim L
Producent: BabyWood
Cena:

549,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biblioteczka modułowa Montessori Biblioteczka modułowa Montessori
Producent: BabyWood
Cena:

439,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wąski regał na książki Tall Slim
Wąski regał na książki Tall Slim
Producent: MINKO
Cena:

1 899,00 zł

szt.
zobacz więcej
Mała biblioteczka na książki XS Mała biblioteczka na książki XS
Producent: BabyWood
Cena:

149,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Biblioteczki Montessori 

To nie tylko element dekoracyjny w pokoju dziecka. Wielu rodziców zdaje sobie sprawę z ogromnego znaczenia czytania dla rozwoju intelektualnego i emocjonalnego ich dzieci. Biblioteczki dziecięce to wsparcie dla samodzielności i zachęta do aktywnego czytania.

 

Meble dziecięce w duchu Montessori

Współczesne metody edukacji, zwłaszcza metoda Marii Montessori, kładą nacisk na rozwijanie potencjału każdego dziecka poprzez interakcję z otoczeniem. Jednak samo Montessori to coś więcej niż tylko sposób na nauczanie. To podejście, które szanuje indywidualność, kształtuje charaktery i buduje pewność siebie. Dzieci uczą się poprzez odkrywanie, doświadczanie i twórcze myślenie. W duchu Montessori powstaje także wiele mebli dla dzieci, które pomagają w utworzeniu przyjaznej przestrzeni pokoju dziecka. Umieszczenie biblioteczki na książki w pokoju Twojej pociechy jest bardzo dobrym pomysłem i daje wiele cennych dla jego rozwoju korzyści.

Biblioteczka na książki do pokoju dziecka - korzyści

  • Stymulacja naturalnej ciekawości - dzieci ogólnie cechuje naturalna ciekawość. Umieszczenie w pokoju biblioteczki dla małego czytelnika umożliwia samodzielne przeszukiwanie i zgłębianie wiedzy. Dzieci mogą wybierać książki, które są dla nich interesujące, co dodatkowo pobudza ich naturalną ciekawość.

  • Ćwiczenie umiejętności koncentracji - Montessori zakłada rozwijanie zdolności koncentracji już od najmłodszych lat. Kiedy dziecko ma dostęp do odpowiednio dopasowanego, dobrze zorganizowanego regału na książki, może poświęcić czas na spokojne czytanie i przeglądanie. To pomaga w rozwijaniu umiejętności skupiania się na jednej czynności oraz wydłużać czas koncentracji.

  • Samodzielny wybór - umieszczenie książek dla dzieci na praktycznych półkach daje możliwość wyboru, co Twoja pociecha chce przeglądać lub czytać - a to wspiera jej samodzielność.

  • Pobudzenie wyobraźni i kreatywności - kiedy dzieci przeglądają książki, które samodzielnie wybierają z ze swojego regału na książki, ich umysły ożywają bohaterami i przygodami, tworząc wewnętrzne obrazy opisywanych scen. To rozwijanie wyobraźni ma ogromne znaczenie nie tylko dla twórczości artystycznej, ale także dla rozwiązywania problemów w przyszłości.

  • Nauka porządku i jego organizacji - dzięki własnej szafce na książki, maluch może uczyć się zasady porządku. Każdy przedmiot ma swoje miejsce, na które powinien zostać odłożony. Regał na książki, jeżeli ma odpowiednio głębokie półki, może służyć nie tylko do przechowywania i eksponowania książeczek, ale również ulubionych zabawek Twojej pociechy.

  • Kreowanie przyjemnych emocji - czytanie to nie tylko źródło wiedzy, ale także źródło radości i przyjemności. Biblioteczka na książki w pokoju dziecka tworzy przestrzeń, gdzie dzieci mogą poświęcać czas na zabawę, ale i relaks, które rozwijają pozytywne emocje skojarzone z samą literaturą.

 

Biblioteczki dla dzieci na lata

W haniwood stawiamy na drewniane meble dziecięce a więc i nietuzinkowe biblioteczki, które towarzyszą dzieciom w ich podróży przez fascynujący świat słów i obrazów. Każda biblioteczka jest starannie zaprojektowanym meblem dziecięcym, który można dostosować się indywidualnych potrzeb i tempa rozwoju Twojego malucha. Poprzez otwartą formę dostępnych regałów dziecięcych, można na każdej z półek wyeksponować okładką do przodu każdy egzemplarz. Eksponowanie okładek sprawia, że wzbudzamy u dzieci większe zainteresowanie książkami. Dziecko sięgając po książkę z biblioteczki Montessori może swobodnie wybrać daną książkę bez pomocy rodzica, przez co samodzielnie decyduje o tym, kiedy chce ją czytać czy oglądać. Decydując się na biblioteczkę do pokoju dziecka możesz mieć pewność, że maluch będzie nią wręcz zachwycony a ona - poprzez swoje świetne wykonanie - posłuży wiernie na długie lata.

Biblioteczka dla dzieci - do wyboru, do koloru

Przede wszystkim regał-biblioteczka do pokoju dziecka, powinien być dopasowany do wieku i wzrostu Twojej pociechy. Maluch musi mieć swobodę sięgania po książeczkę i odkładania jej na swoje miejsce. Zaczynając od najmłodszych odkrywców literatury, w haniwood dostępny jest niski regał na zabawki, na którym można przechowywać także ulubione książki Twojej pociechy. W przypadku maluszków, może sprawdzić się także drewniana biblioteczka dla dzieci, którą można postawić na ziemi. Dla starszych dzieci, polecimy bardziej rozbudowaną biblioteczkę - z czterema praktycznymi półkami. Podążając śladami Montessori, warto zwrócić uwagę na drewnianą biblioteczkę sensoryczną - regał ten został wzbogacony o koraliki wykonane z drewna oraz silikonu. Dają dzieciom namiastkę sensorycznej zabawy prowadząc do stymulowania zmysłu wzroku, dotyku a także pobudzania receptorów czuciowych. Koraliki zostały oczywiście zamontowane tak, aby dziecko nie mogło ich wyciągnąć. Ciekawą opcją jest także regał biblioteczka z dodatkową szufladą, w której Twoja pociecha może przechowywać swoje małe skarby. A dla wielbiciela książeczek dla dzieci, mamy pojemną biblioteczkę, która pomieści każdy egzemplarz! Jest to biblioteczka wykonana z drewna zachowana w duchu Montessori.

Regał-biblioteczka do małego pokoju dziecięcego

Do pokoju dziecięcego o ograniczonym metrażu, polecamy wąską nowoczesną biblioteczkę z głębokimi półkami. Taką biblioteczkę warto umieścić w pokoju starszych dzieci - młodsze mogą mieć problem z dostaniem się do najwyższych regałów. Do małych pokojów dziecięcych, świetnym rozwiązaniem mogą być także biblioteczki wiszące. Rozbudowane półki ścienne na książki pozwalają oszczędzić sporo miejsca.

 

Regały dla dzieci - jak z bajki!

Furorę wśród najmłodszych robią także biblioteczki domki. My postawiliśmy na biblioteczkę dziecięcą skonstruowaną na kształt... kamiennicy! Oprócz tego, że robi wrażenie i jest praktycznym miejscem do przechowywania książek dziecięcych, to gwarantuje bezpieczeństwo. Dzięki dodatkowym uchwytom regał można zamocować do ściany. Które miasto wybierzesz na podróż ze swoją pociechą? Paryż, Mediolan, Amsterdam a może nasz piękny Kraków? A może zbudujesz z nim miasto na wodzie dobierając podobne szafki dziecięce?

Szufladki wielofunkcyjne

Mamy na myśli takie, które można postawić na biurku, półeczce na książki, regale czy biblioteczce. Wybierz takie, które Twoje dziecko pokocha najbardziej. Mamy na przykład szufladki z motywem dinozaurów albo łąki. Dla nas najbardziej urocze to te z motywem tęczy, które możesz zamówić z wygrawerowanym imieniem swojego malucha.

Naturalne materiały

W haniwood możesz mieć ponadto pewność, że oprócz funkcjonalności i bezpieczeństwa, wybierasz także starannie zaprojektowane meble dziecięce wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Biblioteczki drewniane dla dzieci dostępne w naszym sklepie z całą pewnością ocieplą pokój Twojego malucha.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl